'
Читаєте зараз
Вчені навчилися стирати людям пам’ять: навіщо це робити

Вчені навчилися стирати людям пам’ять: навіщо це робити

Ilona Kivva
Автор:
  • Під час сну мозок продовжує працювати і реагує на подразники.
  • Дослідники з’ясували, що звуки впливають на процес запам’ятовування.
  • Експеримент за участі людей довів, що пам’яттю можна керувати.

Завдяки новому механізму впливу на людську пам’ять можна змусити людину забути про якесь конкретне явище чи подію або навпаки, краще щось запам’ятати. Розробка має допомогти людям, які пережили сильний травматичний досвід. 

Заборона розповідає про відкриття вчених британського університету.

Звуки можуть впливати на людську пам’ять: дослідження в університеті Йорка

Науковці провели з’ясували, що програвання різного типу звуків може допомогти посилити одні спогади та послабити інші. Цей ефект значно посилюється під час сну, пише The Guardian.

У дослідах взяли участь 29 людей. Їм показували пари слів на екрані комп’ютера, одне з яких було словом-об’єктом, наприклад велосипед, а інше — словом-місцем або словом-особою: офіс, ліс, Девід Бекхем тощо. Коли пари слів з’являлися на екрані, слово-об’єкт ще й лунало у вигляді звуку. Після демонстрації науковці попросили учасників експерименту вибрати пару до запропонованих слів із шести варіантів.

 В рамках другого етапу піддослідні провели ніч у лабораторії. Їх сон відстежували за допомогою спеціальних приладів. Коли вони входили у певну фазу сну, їм вмикали аудіозапис, який повторював 30 слів-об’єктів. Наступного дня команда знову тестувала учасників. Результати показали, що здатність пригадувати перше слово, яке вони бачили поруч зі словом-об’єктом, підвищилася, якщо звук останнього відтворювався під час сну. Водночас повторне запам’ятовування учасниками однієї пари слів під час неспання призводило до того, що вони забувати другу асоціацію з тим самим словом.

Читати більше новин в Telegram

За допомогою цього механізму, на думку вчених, можна змусити людину забути про якесь конкретне явище, подію чи навіть людину.

«Те, що ми тут робимо, — це, по суті, створення ситуації, коли є два конкуруючих спогади, і це втручання призводить до забуття одного з цих спогадів. Діючий механізм залишається незрозумілим, але в кінцевому підсумку можна буде використати цей підхід для боротьби з болісними спогадами про травматичні події», — сказав один з авторів дослідження доктор Ейдан Хорне.

Раніше Заборона розповідає про новий набір груп крові, який випадково відкрили вчені. Це може стати розгадкою питання несумісності між мамою та дитиною.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій