'
Читаєте зараз
Польща включила до шкільної програми комп’ютерну гру про війну

Польща включила до шкільної програми комп’ютерну гру про війну

Ilona Kivva
Автор:
  • Уряд Польщі запровадив програму «Ігри у освіті». Інтеграція відеоігор у навчання школярів є привабливим для учнів способом передати знання.
  • Першим учасником проєкту став воєнний симулятор.
  • Доступ до затверджених у рамках програми школярі матимуть безкоштовно. Також буде створено плани уроків на основі ігор.

У Польщі до шкільної програми включили воєнний симулятор This War of Mine. Сюжет гри заснований на розповідях очевидців облоги Сараєва у 1992-1996 роках. Її унікальність у тому, що грати потрібно за цивільне населення, головна мета якого — вижити. У польському уряді вважають, що симулятор є корисним інструментом для розуміння учнями історії та природи війн.

Заборона розповідає про польську урядову програму «Ігри у освіті», а також про першу гру, яка увійшла до шкільної програми.


Ігри у освіті: програма польського уряду

У Польщі запровадили освітню програму, яка покликана інтегрувати у навчальний процес відеоігри, йдеться на урядовому сайті країни.

«Відеоігри є одним із ключових елементів сучасної культури, і хоча кілька десятиліть тому це здавалося малоймовірним, нині — завдяки феноменальному розвитку технологій та поетиці ігор — вони можуть мати реальний вплив на наше життя. Включення ігор у систему освіти дозволяє передавати знання привабливим для учня способом, розвиваючи навички та розширюючи межі уяви»‎, — вважають у міністерстві науки та вищої освіти Польщі.

Програма передбачає:

Читати більше новин в Telegram
  • затвердження низки відеоігор, корисних для розвитку школярів;
  • безплатний доступ до них учнів;
  • створення сценаріїв уроків, щоб інтегрувати ігри у навчальний процес;
  • поради вчителям, як це зробити;
  • залучення до співпраці виробників відеоігор.

‎This War of Mine: що це за гра 

Першою у шкільну програму, поки тільки у рамках позакласного читання, включили гру ‎This War of Mine польської компанії «11 bit studios»‎. Це воєнний симулятор, події у якому розгортаються під час облоги Сараєва з 1992 по 1996 роки.

Унікальність гри у тому, що юзер повинен керувати не солдатом, а групою цивільних, яким доводиться виживати в умовах війни. Виживання і є головним завданням гравця. Персонажі можуть захворіти, померти від голоду або впасти у депресивний стан. Моральний аспект полягає у тому, що всіх врятувати неможливо, тому доведеться постійно ухвалювати тяжкі рішення.

«Тон гри та правдивість у зображенні суворих реалій роблять її корисним інструментом під час розмови з учнями про війни, їх історію та природу, а також етику, психологію, цінність людської гідності чи поведінки в ситуаціях, які безпосередньо загрожують життю», — вважають у міністерстві науки та вищої освіти Польщі.

Гра заснована на аналізі низки збройних конфліктів останніх десятиліть: Варшавське повстання, штурм Грозного, війна в Сирії тощо. Команда розробників проаналізувала всі ці збройні конфлікти з точки зору долі мирного населення. Для її створення також було досліджено вплив травматичних переживань на психіку дорослих і дітей. Головним натхненням для розробки проєкту стали розповіді свідків облоги Сараєва, які й лягли в основу симулятора.

Окрім гри, у співпраці з розробниками також були створені навчальні матеріали для використання під час занять: освітня брошура, присвячена життю людей під час окупації, та плани уроків на основі гри.

Раніше Заборона розповідала про сюжетно-рольову гру «My Child Lebensborn» про дитяче виховання в умовах постнацизму, а також про те, чому це соціально важливий проєкт.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій