'
Читаєте зараз
Консерватизм на марші. Голова РНБО розкритикував уповноважену з гендерної політики

Консерватизм на марші. Голова РНБО розкритикував уповноважену з гендерної політики

Samuil Proskuryakov

11 грудня секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов розкритикував Урядову уповноважену з гендерної політики Катерину Левченко, яка раніше обіцяла звернутися до СБУ через заклики обласних і місцевих рад захистити «інституцію сім’ї» в Україні, зокрема, шляхом заборони маршів рівності та ухвалення закону про заборону «пропаганди гомосексуалізму».

Секретар РНБО на своєму персональному сайті (аналогічний текст був також опублікований на LB.ua) підтримав рішення Івано-Франківської та Хмельницької облрад, «що виступили на захист сімейних цінностей, на захист українських дітей від пропаганди збочень», та закликав народних депутатів не голосувати за ратифікацію Стамбульської конвенції.

Після публікації Турчинова в Україні помітно активізувалися консервативні рухи. Громадське об’єднання «Всі разом!» звернулося до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою звільнити Левченко та «вгамувати її». З аналогічними вимогами виступила організація «Катехон». Остання закликала своїх прибічників підтримати акцію «Стоп гендерний Гулаг», вимагаючи не тільки звільнення з посади «гомо-комісарші Левченко», але й цілковитого скасування посади урядової уповноваженої із питань гендерної політики.

«Не думаю, що це приведе до прямих безпосередніх наслідків яких хоче, наприклад, «Катехон», – розповів Забороні правозахисник Максим Буткевич. – Але безумовно, вони (консервативні рухи та організації – прим.) після появи цього тексту отримали публічного союзника з керівництва апарату держави. І вони тепер можуть говорити не від імені маргінального дискримінаційного або ксенофобного угруповання, а стверджувати, що вони виражають інтереси держави, інтереси національної безпеки і посилатися, в тому числі, на даний текст. І це є дуже небезпечно».

Що спричинило протистояння?

7 грудня депутати Івано-Франківської облради звернулися до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та РНБО з закликом захистити «інституцію сім’ї» в Україні. Звернення зачитав «свободівець» Михайло Іваночко.

Депутати вимагали не допустити ухвалення Закону «Про цивільне партнерство» та зберегти чинну редакцію ст. 51 Конституції, в якій ідеться про те, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка і жінки. Також вони закликали виключити із текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету подолання гендерних стереотипів, зупинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція). Серед інших вимог – заборона проведення маршів рівності, фестивалів квір-культури та ухвалення закону «Про заборону пропаганди гомосексуалізму».

Крім того, днями депутат Хмельницької обласної ради Артем Ромасюков також опублікував звернення щодо «захисту інституції сім’ї в Україні». Він також пропонує заборонити гендерну політику і спроби ратифікувати Стамбульську Конвенцію.

Photo: Фото Громадське радіо

Реакція Урядової уповноваженої із питань гендерної політики

8 грудня в ефірі Громадського радіо Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко обіцяла надіслати своє звернення до СБУ через поширення в обласних та міських радах звернень із закликами захистити «інституцію сім’ї» в Україні, зокрема, шляхом заборони маршів рівності та ухвалення закону про заборону «пропаганди гомосексуалізму».

«У понеділок (10 грудня – прим.) такий лист буде відправлений до СБУ», – сказала вона.

Підписуйтесь на Заборону у Facebook – чутливі теми та персональні історії

За словами Левченко, вона має щонайменше два такі документи-звернення. Один із них надійшов до депутатів Івано-Франківської обласної ради. Пізніше на основі цього документу депутати звернулися до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Ради національної безпеки і оборони, розповіла уповноважена з гендерних питань.

За інформацією Левченко, документи однакового змісту поширюються невідомими у багатьох обласних та місцевих радах України. На її думку, це загрожує національній безпеці країни.

«Це не написано Івано-Франківськими депутатами. Це спланована акція, яка загрожує національній безпеці. Саме ця акція загрожує, а не Стамбульська конвенція і не закон України про забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків або про запобігання дискримінації», – розповіла Левченко.

За словами Урядової уповноваженої із питань гендерної політики, звернення депутатів не є конституційним.

«Одразу скажу, що звернення не відповідає Конституції, але, звичайно, треба робити більш ґрунтовний аналіз. Можна це назвати слоганом «Назад у СРСР». Таке враження, що люди приїхали із Російської Федерації, де досі сьогодні відмовляються визнати права людини», – сказала вона.

Photo: turchynov.com

Кінець світу

11 грудня на LB.ua у розділі «Політика» була опублікована резонансна заява секретар РНБО Олександра Турчинова у відповідь на вищезазначене інтерв’ю Урядової уповноваженої із питань гендерної політики Катерини Левченко. Головні тези – не ухвалювати Стамбульську конвенцію, замінити «гендер» на «стать», підтримати рішення місцевих рад про заборону маршів рівності, «зупинити неомарксистський атеїстичний наступ на справжні цінності» та порівняння ЛГБТ-активістів із прибічниками «русского мира». Колонка отримала назву «Неомарксизм або подорож у безодню».

У ній високопосадовець припустив, що зверненням до СБУ Урядова уповноважена з питань гендерної політики хоче «покарати ініціаторів заяв», тобто представників місцевого самоврядування, «щоб знали своє місце та не сміли більше й рота розтуляти».

На думку Турчинова, який є прихожанином церкви протестантського спрямування «Слово життя», діяльність Уповноваженої Левченко та ЛГБТ-активістів споріднює їх із «русским миром», а українцям нав’язується ідеологія неомарксизму. «Фактично під прикриттям правильних слів про права людини, толерантність, захист жінок від насилля і т.п., суспільству нав’язується ідеологія неомарксизму», – пише він.

Читайте також: Турчинов заступився за дружину, яку звинуватили в гомофобії

Далі Турчинов ділиться своїми думками про начебто змову неомарксистів, які пропонують суспільству «боротьбу за права нових «пригноблених», призначаючи на їхню роль емансипованих жінок, гомосексуалістів, лесбійок, трансгендерів тощо».

«Повна аналогія з нашим комуністичним минулим. Старші ще, мабуть, пам’ятають конвеєр з промивання мізків, що починався з дитячого садочку. Потім обробка в школі, університеті…», – зазначає секретар РНБО, який знає про ті часи не з чуток, адже у період із 1987–1990 рр. Олександр Турчинов був секретарем райкому комсомолу, а потім і завідувачем відділу агітації та пропаганди Дніпропетровського обкому комсомолу.

У своєму чималому дописі секретар РНБО різко виступив проти терміну «гендер», закликав відновити у законах України термін «стать» та домогтися реалізації вимог місцевих рад щодо «збереження інституту сім’ї».

«Біблію не перепишеш, а в ній сказано, що Господь ну дуже не толерантно ставиться до збочень. Вона говорить, що створивши людину за своїм образом і подобою, Бог створив лише чоловіка і жінку – лише дві статі, а не сотню гендерів», – ідеться у зверненні Турчинова. Як бути людям, яких бог нагородив синдромом нечутливості до андрогенів (це коли генетичні хлопчики розвиваються як нормальні дівчатка – прим. автора) секретар РНБО не уточнює.

Стамбульська конвенція ж, на думку Турчинова, стала «маніфестом гендерної ідеології», яка під «прикриттям слів про права людини, толерантності, захисту жінок від насильства» нав’язує суспільству «ідеї неомарксизму». Водночас він оминає той факт, що Конвенція обстоює ідею недискримінації людей за гендерною ознакою, але аж ніяк не перетворення гендерних варіацій на суспільну норму. Красномовним є той факт, що саме консервативна Туреччина першою ратифікувала документ.

На думку Турчинова, однією з реальних загроз для України є «катастрофічне скорочення населення». Він пише, що захисники «традиційних сімейних цінностей», на відміну від «організаторів гей-парадів», намагаються протистояти «цій загрозі». «Міцна повноцінна» сім’я, що «здатна народити, захистити та виховати дітей», на думку секретаря РНБО, сьогодні є одним із «найважливіших факторів національної безпеки».

Більше того – саме через емансипованих жінок, «гомосексуалістів, лесбійок, трансгендерів», як вважає Турчинов, настане кінець світу: «Як тільки люди втратять свою сутність, Богом дану ідентичність, перестануть бути мужніми чоловіками і ніжними турботливими дружинами, втратять здатність любити, дарувати життя, ростити дітей, творити добро, людству прийде кінець», – пише борець за демографію та батько однієї дитини.

Наприкінці чималого допису Турчинов зізнається, що його колеги переконували не друкувати цей матеріал, а також натякнув на електоральні переваги «справжніх цінностей»:

«Не всі в Україні знають, що перемогу президенту Трампу в США забезпечили мільйони протестантів-християн. Адже він обіцяв не лише створити нові робочі місця, а й повернути до шкіл Біблію, зупинити неомарксистський атеїстичний наступ на справжні цінності. Впевнений, якщо Трамп виконає обіцяне, його оберуть і на другий термін».

Що тут скажеш? Чудовий приклад для наслідування. Особливо в контексті гучних секс-скандалів навколо Дональда “Ґреб-Хьо-Бай-Зе-Пуссі” Трампа.

Що кажуть правозахисники

«Достатньо знайома, традиційна, майже, дилема про межу між свободою враження поглядів та розпалюванням ненависті і ворожнечі, – розповідає Забороні правозахисник Максим Буткевич. – Текст, безумовно, є дискримінаційним, гомофобним та спрямованим не лише проти ЛГБТ-спільнот, а й тих, хто виступає за гендерні права, за рівність прав і т.д.».

У колонці Турчинова, на думку Буткевича, «прямо чи не прямо», але однозначно для читача були звинувачені цілі спільноти у негативному впливі на українське суспільство та державу. «Цей текст наповнений мовою ворожнечі, він розпалює ворожість і ненависть, та закликає, де-факто, до дискримінації».

Як зазначає правозахисник, проблема в тому, що текст був написаний не пересічним громадянином, а людиною, яка обіймає високу безпекову посаду та впливає на ухвалення важливих рішень щодо Української держави та суспільства.

«І це найбільш стрьомний момент, – каже Буткевич. – Людина від імені бодай частини керівництва органів безпеки України фактично говорить про загрозу безпеці України, звинувачуючи конкретні групи у тому, що вони такою загрозою є. І це вже можна розглядати як спробу сформулювати або спробу запропонувати частину державної політики. Політики, яка безумовно була б дискримінаційною і йшла б урозріз із міжнародними зобов’язаннями, зі зобов’язаннями по дотриманню прав людини передовсім, і з недискримінаційною політикою, яку потрошку впроваджують в Україні. І це, на мою думку, найбільш небезпечно і те, що насторожує у цьому тексті».

Згідно з повідомленням hromadske.ua, Інститут масової інформації в Україні вбачає у висловлюванні Турчинова мову ворожнечі. Зокрема, прослідковуються слова з негативною конотацією.

«Мовляв, ЛГБТ-спільнота якимось чином загрожує процвітанню України. Створюється таке враження. Це може спонукати людей до якихось дій, наприклад, стосовно ЛГБТ-спільноти. Це абсолютно неприпустима ситуація», – сказала директорка Інституту Оксана Романюк.

Вона вважає, що людині на державній посаді писати такі речі – безвідповідально.

Окрім цього, заяви Турчинова порушують норми Конституції України, каже речниця міжнародної правозахисної організації Amnesty International Ukraine Марія Гур’єва. Вона назвала заяви Турчинова, як представника влади, «особливо тривожним».

«Це порушує не лише міжнародні конвенції й міжнародні норми, подібні висловлювання також порушують Конституцію України, яка передбачає захист прав громадян і захист рівності, і також створюють у суспільстві певний фон, який нібито виправдовує те насильство, яке зараз чиниться стосовно різних категорій громадян, зокрема, ЛГБТ-активістів, ромських родин, просто активістів».

Photo: turchynov.com

Сімейна справа

Нагадаємо, у червні 2018 року правозахисні організації вимагали звільнити деканку Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова закладу та дружину секретаря Ради національної безпеки і оборони Ганну Турчинову.

Привід – її заяви щодо ЛГБТ. Це пов’язано з інтерв’ю «Громадському», в якому Турчинова висловила твердження про те, що ЛГБТ-люди є «відхиленням від норми», гомосексуальність – хворобою, а дискримінації жінок в Україні не існує.

24 вересня Ганна Турчинова опублікувала другу частину «Гомодиктатури» під назвою «Вовк в овечій шкурі». Матеріал, як і перша частина, вийшов на сайті «Цензор.НЕТ».

Після цього секретар РНБО Олександр Турчинов заступився за дружину: «Мене дивує коли ті, хто називають себе правозахисниками безапеляційно виступають проти свободи слова, проти права на власну позицію та думку, яка відмінна від їх упереджень. Ставлення моєї дружини Ганни Турчинової до сімейних цінностей та захисту від моральної деформації шкільної програми – прояв її християнської, громадянської та професійної позиції. Ця позиція повністю відповідає Закону Божому та Конституції України. Намагання захисників ЛГБТ спільноти навішувати на мою дружину ярлики, та вимоги звільнити її з роботи є свідченням їх заангажованості, агресивності та правової обмеженості. Люблю та підтримую свою дружину», – заявив Турчинов.

Новини швидко та коротко – підписуйтесь на Заборону у Telegram 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій