Читаєте зараз
Контрнаступ ЗСУ на півдні України: генерал пояснив, як він може проходити

Контрнаступ ЗСУ на півдні України: генерал пояснив, як він може проходити

Markiian Oliiarnyk
ЗСУ
  • Українські воїни ще з червня-2022 ракетними ударами по тилах росіян формують сприятливе середовище для майбутнього звільнення Херсонщини.
  • Є три варіанти контрнаступальної операції: зачистити від правий берег Дніпра, змусити їх самих відступити через псевдокотли або битися за кожне село.
  • Звільнити Херсон важливо до настання зими, оскільки тоді буде загроза заморозки лінії фронту на невизначений термін.

Збройні сили України активно готуються до проведення масштабного контрнаступу на південному напрямку. Важливу роль у цьому відіграють американські HIMARS, які влучно б’ють по найважливіших інфраструктурних об’єктах, що контролюються агресором. Й хоча основні бої наразі точаться на Донбасі, битву за південь України можна назвати чи не найбільш вирішальною в усій війні через стратегічну важливість регіону.  

Заборона розповідає про те, яким може бути майбутній контрнаступ ЗСУ на півдні України.


Звільнення Херсона: прогнози Міка Раяна

Операція зі звільнення окупованих територій півдня України стала можливою завдяки грубим помилкам російського військово-політичного керівництва. Воно, за словами австралійського генерал-майора у відставці Міка Раяна, погано спланувало тактику наступу на всіх фронтах та не подбало про матеріально-технічне забезпечення своїх військ.

Це вилилося у те, що окупанти змушені абсолютну більшість своїх сил зосереджувати на сході України для просування на Донецькому напрямку, що робить їх вразливими в інших місцях. «Українці ще очікують на складну оборонну кампанію на сході, однак вони змогли підготувати операцію з повернення території на півдні, який, ймовірно, можна назвати найважливішим та вирішальним театром бойових дій», — пояснив експерт.

Протягом двох місяців, починаючи з середини червня, ЗСУ формували сприятливе середовище для контрнаступу, завдаючи ударів по глибоких тилах окупантів. Виконання цієї задачі неабияк полегшили американські ракетні системи HIMARS. Коли саме українці підуть у наступ, Міку Раяну сказати складно, але очевидно, що операцію потрібно буде завершити до настання зими. «Україна не може собі дозволити зафіксувати статичні лінії фронту, оскільки окупованим Росією територіям загрожує анексія», — зазначив австралійський генерал.

Читати більше новин в Telegram

Виходячи з ліміту часу та політичного тиску суспільства на посадовців, є кілька варіантів контрнаступальної операції ЗСУ:

  • звільнення захоплених територій за принципом «село за селом»;  
  • ізоляція російських військ у невеличких псевдокотлах, щоб змусити їх самих відійти; 
  • знищення усіх сил РФ на захід від Дніпра.

Який із варіантів буде обраний, залежить від того, як добре ЗСУ фізично підготуються до ведення ближнього бою. Перш за все, йдеться про інженерну підтримку, артилерію, авіаційну підтримку, логістику та засоби радіоелектронної боротьби. В ідеалі було б сформувати ще кілька додаткових бригад або навіть дивізій, але у цьому плані питання комплектації впирається у темпи поставок західного озброєння.

Раніше Заборона розповідала про те, як ЗСУ філігранно поцілили у величезний склад з боєприпасами росіян у тимчасово окупованій Новій Каховці, який детонував протягом кількох днів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій