Читаєте зараз
Корисні блекаутні подарунки для близьких, друзів і колег. Рекомендації Заборони

Корисні блекаутні подарунки для близьких, друзів і колег. Рекомендації Заборони

Editorial office
Автор:

Повномасштабна війна постійно створює нові виклики для українців, тож і подарунки до свят стають усе специфічнішими. Редакція Заборони склала список корисних речей, які стануть у пригоді близьким, колегам, бізнес-партнерам, а також волонтерам і військовим, яким можна це подарувати окрім донатів.


Підзарядна станція EcoFlow 

Що це і чому варто дарувати? 

Портативні зарядні станції використовують як резервне живлення для техніки протягом кількох годин поспіль, їх також легко брати із собою в автомобіль чи рюкзак (вага — від 3 кг). Станції EcoFlow заряджаються годину і, залежно від потужності, можуть забезпечити роботу чайника, холодильника чи навіть освітлення у квартирі.

Де взяти? Через дефіцит товару в Україні підзарядні станції часто купують у країнах ЄС (у Польщі, наприклад, ціна може бути вдвічі меншою). Але ось, ми знайшли посилання.

Скільки коштує? Від 16 000 грн.

Читати більше новин в Telegram

Генератор

Що це і чому варто дарувати?

Генератор може замінити джерело електроенергії в разі блекауту. Якщо під’єднати генератор до мережі в будинку, він має змогу повністю забезпечити його світлом та теплом (якщо від світла залежить система опалення, як-от бойлер). 

Де взяти? https://rozetka.com.ua/ua/generators/c152564/

Варто також дізнатися правила ввезення генераторів в Україну з-за кордону.

Скільки коштує? Від 25 000 грн.

Тактична аптечка

Що це і чому варто дарувати?

Аптечка — незамінна річ для мешканця будь-якого регіону України, бо російська армія постійно обстрілює різні міста з артилерії, ракет і дронів. Мати при собі аптечку під час прогулянки або відрядження — це must have. Тактична аптечка зазвичай містить кровоспинне, спеціальний пластир для легенів, еластичний бинт, атравматичні ножиці, термоковдру та інше. Детальніше про те, що має бути в такій аптечці, у нашому гайді.

Де взяти? Зазвичай тактичну аптечку збирають індивідуально, але деякі дистриб’ютори продають уже сформовані набори. Наприклад, тут.

Також рекомендуємо дізнатися більше про те, як вибрати правильний турнікет

Скільки коштує? Від 3000 грн.

Налобний ліхтарик

Що це і чому варто дарувати?

В умовах блекаутів налобний ліхтарик може стати в пригоді, особливо під час прогулянки в темну пору. Важливо вибрати модель, яка може працювати за екстремально холодних температур. Наприклад, ліхтарик Nitecore NU10 має великий кут засвіту й показник у цілих 170°, що дозволяє висвітлювати як мінімум удвічі більший простір, не створюючи темних «мертвих» зон.

Де взяти? https://nitecore.ua/ua/products/nu10-yellow/

Скільки коштує? Від 1000 грн.

Онлайн-курс 

Що це і чому варто дарувати?

Ніщо не спинить навчання, час якого настав. Повномасштабна війна щодня створює багато викликів, зокрема в професійному полі. Та навчатися ніколи не пізно. Зокрема, інститут Projector пропонує безліч корисних курсів для здобуття нових навичок і розвитку в тих сферах, де ви вже працюєте.

Де взяти? https://prjctr.com/course

Скільки коштує? Від 1500 грн/міс.

Віртуальна сім-картка

Що це і чому варто дарувати?

Під час відключень електроенергії деякі мобільні оператори або погано працюють, або не працюють зовсім. Варто мати при собі інших операторів для отримання кращого зв’язку. Електронна сім-картка зберігається в телефоні й не потребує фізичного дубліката. 

Де взяти? Lifecell, Vodafone, Kyivstar

Скільки коштує? Від 150 грн.

Тактичні шкарпетки

Що це і чому варто дарувати?

У тактичних шкарпеток є спеціальні термозони, що допомагають зберігати тепло і при цьому поглинають більшу частину вологи, яку виводять назовні. А демпферні ділянки виробу захищають ноги від тертя.

Де взяти? https://militarist.ua/ua/catalog/clothes/socks/

Скільки коштує? Від 150 грн.

Теплий спальник

Що це і чому варто дарувати?

Спальник в умовах відсутності або слабкого опалення — корисна річ, яку варто тримати вдома. Рекомендуємо вибирати спальник, який зберігає тепло за температури до -5 °C. Плюс його завжди можна прихопити в похід після перемоги України.

Де взяти? https://www.gorgany.com/sporiadzhennia/spalnyky

Скільки коштує? Від 6000 грн. 

Набір сухпайків Їdlo

Що це і чому варто дарувати?

Через відключення світла накуховарити щось більше, ніж бутерброд, непросто. Можна подарувати набір зі сніданків і обідів, для приготування яких потрібен лише окріп, — коли-небудь це обов’язково згодиться. 

Де взяти? https://iidlo.com/

Скільки коштує? Від 90 грн/упаковка.

Світлодіодні гірлянди на батарейках

Що це і чому варто дарувати?

Під час відключень електроенергії світлодіодні гірлянди можуть замінити загальне світло. Такі гірлянди працюють на батарейках та споживають мало енергії — і при цьому створюють лампову атмосферу. 

Де взяти? https://rozetka.com.ua/ua/led_decoration/c1767552/53482=134187/

Скільки коштує? Від 190 грн.

Електропростирадло

Що це і чому варто дарувати?

Електропростирадло заряджається від мережі або павербанка і, коли немає опалення, може швидко нагріти постіль. Таке простирадло незамінне в погано опалюваних приміщеннях, на дачах і у відрядженнях. Воно складається з шарів тканини, між якими розміщений нагрівальний елемент у вологостійкій силіконовій ізоляції.

Рекомендуємо з книжкою-яку-ви-обіцяєте-прочитати-вже-рік.

Де взяти? https://epicentrk.ua/ua/shop/elektricheskie-grelki-i-prostyni/fs/tip-elektroprostyn/

Скільки коштує? Від 700 грн.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій