'
Читаєте зараз
Краби можуть погубити економіку декількох регіонів Італії: в чому небезпека

Краби можуть погубити економіку декількох регіонів Італії: в чому небезпека

Анастасія Бодюл
  • Блакитні краби походять з узбереж Північної та Південної Америки та абсолютно не притаманний італійській місцевості.
  • До Середземного моря ракоподібні потрапили на вантажному судні разом з водою для баласту.
  • На новій території тварини почали безконтрольно розмножуватися і знищувати місцеву фауну. Вони вже завдали збитків на €100 мільйонів.

Завезені хижаки повністю перевернули екосистему італійських вод: вони з’їли до 90% молодої популяції молюсків та багато риби. Галузь рибальства опинилася у небезпеці, а саме на неї покладаються багато прибережних частин країни.

Заборона розповідає про масове розповсюдження виду в Середземному морі.  


Блакитний краб: як вид руйнує рибальство

Протягом 2023 року на півночі Італії спостерігається справжнє нашестя хижих блакитних крабів. Вид ризикує поставити під загрозу економіку кількох регіонів країни, пише The Guardian.

«Вторгнення може знищити основний продукт, що підтримує прибережні регіони, — молюсків. Італія є одним з провідних виробників у цій галузі. Катастрофа ставить під загрозу життя тисяч сімей і компаній, які займаються видобутком», —  сказав губернатор регіону Емілія-Романья Стефано Боначчіні.

За даними асоціації рибалок Fedagripesca-Confcooperative, краби вже завдали економічної шкоди на суму в близько €100 мільйонів. Ракоподібні з’їли до 90% популяції молодих молюсків: це скоротило їхній видобуток більш ніж в половину. 

Читати більше новин в Telegram

Харчуються хижаки не лише молюсками: в італійських водах вони знищують і місцеву рибу — дорадо та вугрів. Рибалки часто знаходять розірвані сіті: краби міцними кігтями рвуть пастку і витягають здобич. 

Щоб хоч якось контролювати кількість блакитних крабів, людям у постраждалих регіонах рекомендували масово їх виловлювати та зробити частиною раціону. Однак такі зусилля виявилися неефективними: за рік спіймали близько 326 тонн ракоподібних, але популяція від цього не зменшилась. Зараз уряд виділив €2.9 млн для рибальських кооперативів, щоб ефективніше знищувати хижаків.

Ракоподібні з Америки: як з’явились в Італії

Шкідливий вид родом з узбереж Північної та Південної Америки. За словами експертів, крабу вдалося потрапити до Італії в результаті судноплавства та міжнародної торгівлі. 

Його випадково завантажили на великі вантажні судна, коли збирали баластну воду: її використовують для забезпечення стійкості корабля. Після прибуття зібрану рідину скинули у Середземне море — перед цим її ніяк не фільтрують. Вид поширився не лише в Італії, а й в Албанії, Іспанії та Франції.

Блакитний краб є надзвичайно важливим джерелом їжі для хижаків у своєму природному середовищі. На нових територіях у нього немає конкурентів, тому тварина безмежно розмножується. Окрім цього, води Середземного моря весь рік значно тепліші за води Атлантичного океану: для розмноження виду потрібна температура всього 10°C. В таких комфортних умовах самка ракоподібного викидає 0.5-2 млн ікринок на рік.

Раніше Заборона розповідала про масове вимирання рифових акул: за останні 50 років популяція скоротилася на 60-73%. Зникнення хижаків повністю змінить харчові ланцюги підводного світу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій