'
Читаєте зараз
Країни G7 відповіли на газовий шантаж Путіна 

Країни G7 відповіли на газовий шантаж Путіна 

Markiian Oliiarnyk
Роберт Габек
  • Російська Федерація висунула вимогу «недружнім країнам» платити за поставки газу рублями.
  • Країни Великої сімки заявили, що оплата газу російською валютою є повністю неприпустимою.
  • Кремль погрожує скоротити постачання газу, якщо європейські клієнти відмовляться платити рублями.

Країни Групи семи домовилася не платити за російський газ національною валютою країни-агресора. Вони вважають, що у такий спосіб президент Росії Володимир Путін намагається розділити членів міжнародного клубу на різні табори. Міністри енергетики G7 заявили, що вимога РФ порушує чинні домовленості й контракти. 

Заборона розповідає про відповідь країн G7 на вимоги Кремля платити за природний газ рублями.


Оплата за газ рублями: рішення Великої сімки

Країни G7 одностайно відмовилися платити за імпорт російських енергоносіїв рублями, заявив міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек.

«Усі міністри G7 погодилися, що це одностороннє і явне порушення чинних контрактів. Спроба Путіна розділити нас очевидна, але, як ви можете бачити з цієї великої єдності та рішучості, ми не будемо розділені», — сказав політик журналістам після віртуальної зустрічі з міністрами енергетики країн Великої сімки.

Він підкреслив, що укладені договори є дійсними і їх потрібно поважати, а проведення фінансових операцій в рублях є повністю неприпустимим. Також Габек закликав зацікавлені компанії не виконувати вимог президента Росії.

Читати більше новин в Telegram

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков натякнув, що Росія може скоротити постачання газу європейським споживачам, якщо вони відмовляться платити за російський газ в рублях. «Вочевидь, ми не збираємося постачати газ безплатно», — зазначив речник Путіна.

Нагадаємо, що у Велику сімку входять Канада, США, Німеччина, Італія, Японія, Франція та Велика Британія. Усі ці країни потрапили до так званого списку «недружніх країн» російського диктаторського режиму.

Раніше Заборона розповідала про так званий «Путінський шок» та які можуть бути наслідки для світу у разі повного ембарго на російські енергоносії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій