Читаєте зараз
Країни ЄС готують місію в Червоному морі: як боротимуться з хуситами

Країни ЄС готують місію в Червоному морі: як боротимуться з хуситами

Ilona Kivva
Автор:

Держави-членкині Євросоюзу планують запустити військово-морську місію в Червоному морі до середини лютого-2024. Це потрібно для захисту кораблів від атак підтримуваного Іраном єменського ополчення хуситів, пише Reuters.

Багато комерційних вантажовідправників перенаправили судна після нападів хуситів, які контролюють більшу частину Ємену. Вони кажуть, що діють на знак солідарності з палестинцями.

Жозеп Боррель сподівається, що місія розпочнеться 17 лютого. Необхідно вибрати провідну країну та визначити, де буде штаб-квартира морської операції, хто братиме участь і з якими ресурсами. Місія ЄС буде називатися Aspides, що означає захисник. Її мета полягатиме в захисті комерційних суден і перехопленні атак, але не в ударах по хуситам.

Франція, Греція та Італія прагнуть очолити місію, ще сім країн заявили про готовність надіслати військово-морські засоби. Спочатку в операції братимуть участь три судна під командуванням Євросоюзу. Франція та Італія вже мають військові кораблі в регіоні, а Німеччина планує відправити в цей район фрегат Hesse.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій