Читаєте зараз
Кривавий Місяць 8 листопада. Такого ще довго не буде, тож де та як побачити затемнення

Кривавий Місяць 8 листопада. Такого ще довго не буде, тож де та як побачити затемнення

Yevheniia Kostina
  • Beaver Moon в день виборів в США закриває осінній сезон затемнень 2022 року.
  • Явище має таку назву через зв’язок з давніми природними прикметами: це саме та пора, коли бобри готуються до зими.
  • Наступне повне місячне затемнення відбудеться 14 березня 2025 року.

Сонце, Земля та Місяць стануть на одну лінію 8 листопада 2022 року. Отже це буде повне місячне затемнення, досить рідке явище: найблищчим іншим разом наша планета опиниться між зіркою та супутником лише через майже 2.5 роки.

Заборона розповідає про Кривавий Місяць, який ще називають Бобровим, а також про позиції космічного об’єкта в наступному році.


8 листопада: Місяць йде в тінь Землі

В європейській частині Землі побачити явище як слід не вийде, неймовірне шоу буде доступне в Північній Америці, Тихому океані, Австралії та Азії (дивись карту нижче). Під час затемнення повний місяць проходитиме крізь тінь Землі: він рухатиметься за нашою планетою відносно Сонця, в процесі надаючи їй вражаючий кривавий колір, пише Space.

«Місяць стане мідно-червоним. Спробуйте бінокль або телескоп, щоб краще побачити. Якщо ви хочете зробити фото, використовуйте камеру на штативі з витримкою не менше кількох секунд», — радять в NASA.

А ще повне місячне затемнення 8 листопада має назву Beaver Moon. Це відсилка до часів народних прикмет: листопад — це пора року, коли бобри готують свої лігва на майбутні холодні місяці та запасаються їжею. Затемнення до 7 листопада називають Місяцем мисливців.

Читати більше новин в Telegram
Карта повного місячного затемнення 8 листопада 2022 року. Воно охоплює Азію, Австралію, Америку та Тихий океан. У білих областях на карті буде видно повне затемнення, лінія внизу ліворуч позначає, де відбувається найбільше затемнення. У затінених областях буде видно частину затемнення, а в темних областях затемнення не видно. Інфографіка: NASA

Місячне затемнення відбувається, коли Сонце, Земля і Місяць вирівнюються так, що Місяць переходить у тінь Землі. Під час нього весь супутник потрапляє в найтемнішу частину земної тіні, яка називається тінню.

Де буде видно Кривавий Місяць

Затемнення у вівторок, 8 листопада, почнеться о 3:02 ранку за східним часом (8:03 за Гринвічем), коли Місяць почне входити в крайню область земної тіні.

Більш вражаючою буде фаза часткового затемнення, яка почнеться о 4:09 ранку EST (9:09 GMT) і триватиме трохи більше години. Це коли Місяць входить в тінь Землі, або темнішу частину тіні Землі.

Справжній перформенс почнеться, коли весь Місяць потрапляє в тінь Землі. Це відбудеться о 5:17 ранку за східним часом (10:17 за Гринвічем) і триватиме близько 85 хвилин і завершиться о 6:42 за східним часом (11:42 за GMT).

Ті, кому не пощастило (або пощастило) жити в зонах активної фази, можуть спостерігати за суперподією через онлайн-стріми.

Затемнення Місяця у 2023 році

Сезон затемнень — це приблизно 35-денний період, протягом якого неминуче відбудуться принаймні два (і, можливо, три). Поточний сезон у жовтні-листопаді 2022 року передбачав часткове сонячне затемнення 25 жовтня та повне місячне 7-8 листопада.

Подібне 8 листопада явище наступного разу можна буде побачити тільки 14 березня 2025 року. Однак часткові затемнення будуть спостерігатися щороку.

У 2023-му матимемо квітневий-травневий сезон затемнень:

  • повне сонячне затемнення 20 квітня;
  • напівтіньове місячне затемнення 5-6 травня. 

Жовтень-листопадовий сезон затемнень включає:

  • кільцеподібне сонячне затемнення 14 жовтня 2023 року;
  • часткове місячне затемнення 28-29 жовтня 2023 року.

Раніше Заборона розповідала про сонячне затемнення, яке відбулося 25 жовтня 2022 року. Його можна було спостерігати в Європі, Африці та Азії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій