'
Читаєте зараз
Курс біткоіна перевищив $66 000. Чого чекати далі

Курс біткоіна перевищив $66 000. Чого чекати далі

Yevheniia Kostina
Bitcoin
  • Курс BTC вперше за понад 10 років існування наблизився до $67 тисяч.
  • Експерти прогнозують продовження зростання курсу біткоіна — аж до $200К+.
  • США побоюються недотримання санкційного режиму через криптовалюти. 

Криптовалюта ВТС (біткоїн) оновила свій історичний максимум. 20 жовтня один біткойн коштував $66 930. Минулий рекорд був встановлений в квітні цього року — $64 888. З того часу ця криптовалюта встигла стати офіційним платіжним засобом у Сальвадорі, а в Україні прийняли закон про обіг криптовалюти.

Заборона розповідає про історичний рекорд у жовтні-2021, його причини та що буде далі з курсом біткоїна.

Біткоін побив рекорд

Рекорд стався на фоні запуску у США торгів першого біржового фонду (ETF) заснованого на біткоїн-ф’ючерсах. Інвестори тепер можуть грати на ринку через свої рахунки.

Динаміка курсу біткоїна. Інфографіка: Coinmarketcap

Фонд ProShares Bitcoin Strategy ETF є першим, схваленим Комісією з цінних паперів і бірж США для інвестування у ф’ючерси на біткоїни.

На фоні позитивної динаміки першої криптовалюти ринкова капіталізація бітка, за повідомленням компанії у Twitter, перевищила капіталізацію швейцарського франка і склала більше $1.220 триліона.

Читати більше новин в Telegram
BTC став тринадцятою валютою в світі за сумою капіталізації. Дані Fiatmarketcap станом на 20.10.2021

Що кажуть експерти

Стратег Bloomberg Майк Макглоун прогнозує, що в IV кварталі 2021 року на ринку криптовалют відбудуться зміни та курс біткоїн ще зросте.

Також, за його прогнозом, на курс може вплинути зростання держборгу США, а також ризики (наприклад, потенційний дефолт). Він вважає, що інвестори почнуть більше довіряти ринку криптовалют.

«Що стосується зростання боргу США і напруженості в зв’язку з потенційним дефолтом, біткойн може вступати в унікальну фазу зростання цін в четвертому кварталі, оскільки ринки завойовують довіру до кодування, яке визначає пропозицію криптовалют», — написав експерт.

Засновник криптовалюти Eight Майкл ван де Попп вважає, що BTC може подорожчати до мінімум $200 тисяч.

«Так, я очікую на серйозні зрушення для альткоїнів. Так, я очікую, що ринкова капіталізація крипти складе понад $10 трильйонів. Так, я очікую, що біткоін виросте до $200 тис.+», — приголомшив прогнозом ван де Попп

Тим часом Мінфін США висловив занепокоєність хаотичним розвитком криптовалют, через вплив на ефективність санкцій. «Ми пам’ятаємо про ризик того, що, якщо їх не контролювати, ці цифрові активи та системи платежів можуть завдати шкоди ефективності наших санкцій», — заявили у відомстві.

Там додали, що зокрема криптовалюта є інструментом для приховування операцій, на які не можна поширити обмеження. Мінфін планує інвестувати у свій вплив у сфері цифрових активів, щоб «підтримувати повний життєвий цикл санкцій».

Що таке біткоін

Криптовалюта — це цифрова валюта, яка функціонує завдяки механізму асиметричного шифрування. BTC — одна із найпопулярніших таких валют. Одиниця криптовалюти — це код, який народжується в результаті складних комп’ютерних математичних обчислень.

Щоб створити криптовалюту, потрібно її майнити. Процес відбувається за допомогою спеціального комп’ютерного обладнання. Також потрібне спеціальне забезпечення.

7 вересня 2021 року bitcoin став офіційним платіжним засобом у Сальвадорі: власники біткоїна можуть оплачувати криптовалютою будь-які послуги і товари в країні.

Раніше Заборона розповіла, що передбачає український закон про віртуальні активи, який має регулювати, зокрема, операції з біткоїном.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій