Читаєте зараз
Курс долара і євро на 2024 рік: економісти дали прогноз

Курс долара і євро на 2024 рік: економісти дали прогноз

Ilona Kivva
Автор:

Наприкінці 2023 року українська гривня трохи поступилася в курсі долару та євро. Ця тенденція зберігалася і на початку 2024-го, але в середині січня почала вирівнюватися. Різкого обвалу гривні у 2024 році не передбачається, вважають економічні експерти, з якими поспілкувалася Заборона.

Так, валютні коливання в обидва боки триватимуть, але це передбачувано, адже економіка дуже залежить від фінансової допомоги, яку західні партнери не завжди мають змогу надіслати вчасно.

«У бюджеті на 2023 рік закладали прогнозований курс 42.2 грн/$, а на кінець року він мав би становити 45.8 грн/$. В реальності в грудні-2023 курс коливався в межах 38 грн/$», — пояснив на прикладі Ярослав Жаліло. 

Це означає, що закладений Мінфіном у бюджеті на 2024 рік прогнозований курс долара в межах 40.7 грн не є точною цифрою, а радше орієнтиром. 

Стабільність гривні буде залежати від:

  • розміру надання макрофінансової допомоги Україні;
  • функціонування Чорноморського зернового коридору;
  • ситуації з українським експортом через кордон з Польщею. 

«У період війни маємо доволі стабільну національну валюту, і це така частинка економічного дива/ Надходять позитивні сигнали щодо надання фінансової підтримки від країн Балтії та Великої Британії. Також Євросоюз уже знайшов шлях розблокування пакета допомоги в розмірі €50 мільярдів. Таким чином, гривня все ж буде зміцнюватися у 2024 році. Досвід попередніх років показує, що просідання курсу, як правило, завершується приблизно в лютому, адже починається період сплати податків українськими суб’єктами», — додав Жаліло.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій