'
Читаєте зараз
Китай відправить своїх військових до Росії

Китай відправить своїх військових до Росії

Markiian Oliiarnyk
Армія Китаю
  • Спільні навчання є частиною двосторонньої угоди про співпрацю між Пекіном та Москвою, укладеної у лютому 2022 року перед вторгненням Росії в Україну.
  • У Китаї заявили, що захід не пов’язаний з поточною міжнародною та регіональною ситуацією.
  • Востаннє китайські та російські військові разом тренувалися у 2018 році.

Пекін відправить контингент своєї армії до Росії для участі у спільних військових навчаннях «Восток-2022». Також там будуть представлені солдати й з інших країн, зокрема з Індії, Білорусі, Монголії та Таджикистану. 

Заборона розповідає про військовий захід, організований Москвою та Пекіном.


Восток 2022: спільні навчання РФ і КНР

Російська Федерація оголосила про проведення масштабних військових навчань за участю військових з інших країн ще у липні 2022 року. Їхній початок запланований на 30 серпня, а закінчитися вони мають 5 вересня, пише Reuters.

Серед учасників «Восток 2022» будуть переважно держави антиамериканського блоку, зокрема Білорусь, Монголія, Таджикистан, Індія та, очевидно, Китай. При цьому у міністерстві оборони КНР заявили, що їхня участь не пов’язана з поточною міжнародною та регіональною ситуацією.

«Метою є поглиблення практичного та дружнього співробітництва з арміями країн-учасниць, підвищення рівня стратегічної взаємодії між сторонами-учасницями та посилення спроможності реагувати на різні загрози безпеці», — цитує Reuters заяву оборонного відомства.

Читати більше новин в Telegram

Навчання є частиною двосторонньої угоди про співпрацю між Пекіном та Москвою, укладеної у лютому 2022 року, незадовго до вторгнення Росії в Україну. Де саме вони відбуватимуться поки невідомо, але видання припускає, що найімовірніше це буде у Східному військовому окрузі РФ зі штабом у Хабаровську. Спільні навчання під керівництвом Росії у такому форматі вже проводилися у 2018 році.

Попри офіційні заяви Пекіна, не можна виключати, що обидві країни можуть використати «Восток 2022» як платформу для відпрацювання сценаріїв, пов’язаних з агресією проти України або Тайваню. Так, міністр оборони КНР Вей Фенхе 16 серпня виступив на 10-й Московській безпековій конференції, де заявив, що Китай захищатиме свої національні інтереси і не терпітиме «сепаратистських схем щодо незалежності Тайваню».

Раніше Заборона розповідала про масштабні навчання армії США у Каліфорнії у квітні 2022 року, на яких відпрацьовувалися сценарії російського вторгнення в Україну.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій