'
Читаєте зараз
ЛГБТ-спільнота Франції отримала свій держорган   

ЛГБТ-спільнота Франції отримала свій держорган   

Ilona Kivva
Автор:
  • Спеціальний фонд для підтримки ЛГБТК+ отримає гроші, які підуть на заснування центрів допомоги.
  • Захист прав спільноти поклали на окремого посла.
  • Заснування органу відбулося у сорокову річницю скасування дискримінаційного закону, який не дозволяв вступати в одностатеві відносини до 21 року.

У Франції права ЛГБТ-спільноти захищатиме спеціальний посол. Хто саме обійме посаду, в уряді ще не вирішили. Він\вона\вони займатиметься зокрема переглядом законів, щоб остаточно декриміналізувати одностатеві відносини та трансідентичність в країні.

Заборона розповідає про захист прав через окрему інституцію.


Посол з прав ЛГБТК+: функції

У Франції заснували новий державний орган, який займатиметься підтримкою ЛГБТК+. Прем’єр-міністерка Франції Елізабет Борн заявила про це у рамках візиту до ЛГБТК-центру в Орлеані з нагоди сорокової річниці скасування дискримінації одностатевих стосунків в країні, встановленої режимом Віші, пише Le Figaro.

Колабораціоністський уряд, який підтримував нацистів у Другу світову, запровадив у 1942 році дискримінаційний закон, яким збільшив вік згоди для одностатевих стосунків до 21 року (для гетеросексуалів він становив 15 років). Лише у 1974 році цей поріг знизили до 18 років. Закон було скасовано у 1982 році президентом Франсуа Міттераном.

Чим займатиметься посол з прав ЛГБТК+:

Читати більше новин в Telegram
  • робота з Міністерством Європи та закордонних справ щодо захисту від дискримінації ЛГБТК+;
  • захист прав спільноти на міжнародній арені;
  • пропагування розширення прав ЛГБТК+ за кордоном;
  • декриміналізація одностатевих відносин та трансідентичності у Франції.

Посла буде призначено до кінця 2022 року. Також вона анонсувала створення у Франції окремого фонду на €3 мільйони. Гроші використають для створення десяти нових центрів ЛГБТ-центрів на додаток до вже 35 існуючих. Такі центри у країні надають представникам спільноти юридичну, психологічну та інформаційну допомогу.

Раніше Заборона розповідала про петицію щодо легалізації одностатевих шлюбів в Україні. Вона набрала необхідні 25 000 голосів і була розглянута президентом. У Зеленського кажуть, що узаконити саме шлюби під час воєнного стану не можуть, адже це вимагає внесення змін у Конституцію, але натомість запропонували альтернативу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій