'
Читаєте зараз
Лікар знущався з онкохворих. У США університет виплатить $250 млн жертвам домагань

Лікар знущався з онкохворих. У США університет виплатить $250 млн жертвам домагань

Iryna Troian
Автор:
Джеймс Гіпс
  • Лікар-гінеколог вишу в Каліфорнії впродовж 35 років домагався пацієнток.
  • Жінки протягом 35 років подавали скарги, але навчальний заклад весь цей час їх не розглядав.
  • У 2022 році виш пообіцяв виплатити компенсацію понад 200 жінкам.

Лікар Каліфорнійського університету Джеймс Гіпс домагався своїх пацієнток протягом 35 років. Однак виш не розглядав скарг щодо поведінки гінеколога аж до 2017 року. І лише через ще п’ять років університет погодився виплатити близько $250 мільйонів жінкам, які зазнали сексуальних домагань від Гіпса.

Заборона розповідає про масштабний скандал, який спричинив лікар з університету в Каліфорнії.


У Каліфорнії виш приховував дії лікаря

Штатного лікаря Каліфорнійського університету, що в Лос-Анджелесі, Джеймса Гіпса звинуватили у сексуальному насильстві щодо пацієнтів, пише BBC

Він працював гінекологом в студентському оздоровчому центрі протягом 35 років: з 1983 до 2018 року. За даними видання, впродовж цього часу сотні жінок, частина з яких хворіла на рак, звинувачували лікаря у домаганнях. 

Адвокат однієї із постраждалих сторін Джон Сі Менлі заявив, що Джеймс Гіпс був «досвідченим хижаком і знущався зі своїх пацієнток під виглядом медичних оглядів». 

Читати більше новин в Telegram

Як пише The New York Times, лікар використовував техніку вагінального огляду, що спричиняла біль, недоречно торкався жінок під час огляду, без потреби торкався генітального пірсингу, обмацував груди пацієнток і робив недоречні коментарі сексуального характеру. 

Сам виш, в якому працював гінеколог, не починав розслідування скарг до 2017 року. Через це Каліфорнійський університет звинуватили у навмисному приховуванні сексуального насильства Гіпса щодо своїх пацієнток. Лише у 2019 році суд призупинив медичну ліцензію лікаря на час розслідування. Проти гінеколога подали 21 кримінальний позов за сексуальне насильство щодо семи жінок. Однак він не визнав себе винним.

Каліфорнійський університет погодився виплатити компенсацію у розмірі $243 мільйони понад 200 жінкам, які заявляли про домагання. «Дії, у яких звинувачують лікаря Гіпса, є осудними й суперечать цінностям університету. Наш перший і найвищий обов’язок — завжди бути на боці громад, яким ми служимо. Ми сподіваємося, що компенсація стане одним із кроків на шляху до переживання цієї історії причетними позивачами», — йдеться в заяві університету.

Раніше Заборона опублікувала великий матеріал про те, як визначити, чи дійсно відбувається харасмент у виші, та про те, як захистити себе від сексуальних домагань.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій