Читаєте зараз
Лікарі анонсували диво-вакцину, що покінчить зі смертельною малярією. Так, вона ще існує

Лікарі анонсували диво-вакцину, що покінчить зі смертельною малярією. Так, вона ще існує

Ilona Kivva
Автор:
  • Від фатальної хвороби щороку вмирають 400 000 людей.
  • Оксфордські вчені досягли значного прогресу в розробці превентиву. В перший рік буде виготовлено 100 мільйонів доз.
  • Три початкові дози вакцини, а потім повторна доза через рік дають до 80% захисту.

Малярія була одним із найбільших лих людства протягом тисячоліть і здебільшого вбиває немовлят і дітей дошкільного віку. Нарешті британські дослідники вийшли з впевненим повідомленням про вирішення питання.  Цей неймовірний прогрес означає, що за наше життя діти припинять вмирати від малярії.

Заборона розповідає про ліки, що, ймовірно, змінять світ.


Відкриття з Оксфорду: малярійний паразит

Вчені з Оксфордського університету розробили вакцину проти малярії. Команда очікує, що виробництво розгорнуть вже 2023 року. Передували цьому випробування, які показали до 80% захисту від смертельної хвороби. Вакцина дешева, і вони вже мають угоду про виробництво понад 100 мільйонів доз на рік, пише ВВС.

Малярійний паразит, який поширюється комарами, надзвичайно складний: він змінює форми всередині тіла, що ускладнює імунізацію. Саме тому на розробку ефективних вакцин знадобилося більше століття.

Результати випробувань 409 дітей в Буркіна-Фасо показують, що три початкові дози, а потім повторна доза через рік дають до 80% захисту. «Ми вважаємо, що ці дані є найкращими на даний момент у галузі щодо будь-якої вакцини проти малярії», — сказав професор Адріан Хілл, директор Інституту Дженнера при Оксфорді.

Читати більше новин в Telegram

Команда почне процес схвалення своєї вакцини протягом наступних кількох тижнів, але остаточне рішення залежатиме від результатів більшого випробування на 4800 дітей, які мають бути проведені до кінця року.

Раніше Заборона розповідала про різкі зміни клімату, спричинені парниковим ефектом, які здатні посилювати заразність та важкість перебігу людських хвороб.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій