Читаєте зараз
Літаки Boeing можуть бути не такими безпечними, як вважалось: як це вплине на рейси в Європі

Літаки Boeing можуть бути не такими безпечними, як вважалось: як це вплине на рейси в Європі

Daniil Tsarevskyi
  • У 2018 та 2019 році за схожих обставин розбились два Boeing 737 Max. Причиною було несправне програмне забезпечення, яке керувало польотом.
  • Нова хвиля перевірок почалась після аварії у січні 2024 року, коли на рейсі Alaska Airlines у Boeing 737 Max відірвалися двері, які б не мали використовуватись.
  • Виявлено кілька випадків недотримання вимог щодо контролю якості виробництва Boeing та її постачальником Spirit Aerosystems.

Перевірки Федеральна авіаційна адміністрація США може призвести до того, що авіакомпанії стикнуться з перебоями у постачанні літаків. Так, Ryanair вже заявили, що ціна на польоти влітку 2024 року зросте на 10%. Це тільки посилить наявні проблеми, оскільки Aerobus також не справляється із навантаженням.

Заборона розповідає про серйозні проблеми навколо літаків Boeing. 

Розслідування проти Boeing: що відбувається

Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) у березні 2024 року виявила кілька випадків, коли Boeing та її постачальник Spirit Aerosystems не дотримувалися вимог щодо контролю якості виробництва. Також було виявлено, що розміщення пучків проводки в крилах можуть спричинити втрату керованості літаком, що може призвести до небезпечних наслідків, пише BBC.

Масштабні перевірки почались після того, як у січні 2024 року двері Boeing 737 Max відлетіли невдовзі після зльоту з міжнародного аеропорту Портленда. В результаті борт 737 Max здійснив посадку, з пасажирів ніхто серйозно не постраждав. Національна рада з безпеки транспорту США зробила висновок, що причиною аварійної ситуації стала відсутність чотирьох болтів, якими мали бути закріплені двері. Аварія загрожує компанії кримінальним розслідуванням, а також позовами пасажирів, які перебували на борту.

Експерти також виявили, що між керівництвом та робітниками також не все добре: останні неохоче повідомляють про проблеми на виробництві через страх переслідування.

Читати більше новин в Telegram

«Культура компанії Boeing вже понад десять років є токсичною. Ви можете додати кроки безпеки, ви можете додати процедури. Але фундаментальна проблема недовіри робить ці зміни майже неефективними», — стверджує колишній старший менеджер Boeing Адам Діксон.

Також в березні стало відомо про смерть одного з головних свідків напередодні судових слухань проти Boeing. Джон Барнетт, який працював у Boeing 30 років до свого виходу на пенсію у 2017 році стверджував, що компанія нехтує правилами безпеки, будуючи літаки якомога швидше, щоб збільшити прибутки. Так, він звинувачував керівництво у тиску на робітників, які знаючи наперед були змушені встановлювати неякісні деталі. Його тіло було знайдено зі слідами вбивства 

Скандали навколо Boeing розпочались ще у 2018 та 2019 роках, коли два нові літаки 737 Max розбились у майже ідентичних аваріях. Це забрало 346 життів. Причиною стало несправне програмне забезпечення управління польотами. Компанію звинуватили у приховуванні проблем від регуляторів. В результаті Boeing погодилась зі звинуваченнями та виплатив $2.5 млрд, хоча публічно не визнавала себе винною.

Ціни на перельоти в Європі: що відомо

Знахідки FAA призвели до перевірки сотень літаків, у тому числі й тих, які вже знаходяться в експлуатації. Це гарантує проблеми для авіакомпаній, які користуються літаками Boeing. Виконавчий директор Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що польоти в Європі у 2024 році будуть дорогими.

Так, Ryanair вже попередила про зростання цін на квитки для пасажирів, через перебої із постачанням. До березня 2024 року компанія мала отримати 57 Boeing 737 Max, але натомість отримає лише від 40 до 45 літаків перед початком літнього сезону. Очікується, що це підвищить ціни на квитки компанії на 10%.

Це тільки загострить проблеми, які вже існують з літаками в ЄС. Так, європейський виробник Airbus, послугами якого користується WizzAir, також стикнувся з перебоями в постачанні через проблему з двигунами Pratt & Whitney.

Раніше Заборона розповідала про можливу майбутнє обмеження роботи ТікТок у США. Застосунок хочуть заборонити через причетність до комуністичної партії Китаю.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій