'
Читаєте зараз
Літаком, поїздом, автівкою: про які правила треба знати, щоб подорожувати з твариною

Літаком, поїздом, автівкою: про які правила треба знати, щоб подорожувати з твариною

Tetiana Cherevko
  • Для поїздок улюбленцями Україною та за кордон потрібно мати ветеринарний паспорт зі всіма необхідними щепленнями. 
  • Котів, дрібних собак, хом’яків і папуг можна перевозити у всіх потягах Укрзалізниці, окрім спальних вагонів.
  • Для автівок існує безліч спецзасобів, які убезпечать чотирилапих.

Збираючись в поїздку з улюбленцем, потрібно дотримуватися низки правил для перевезення. Вони відрізняються в залежності від обраного виду транспорту. Наприклад, деяких можна навіть брати з собою у салон літака, але тільки у переносці. А от у спальних вагонах поїздів з ними можна їхати тільки за однієї умови. 

Заборона розповідає про правила подорожей з домашніми улюбленцями.

Перевезення собак і котів поїздом: які правила в Укрзалізниці

Щоб подорожувати з твариною потягом, перш за все треба купити для неї окремий квиток. Його вартість така сама, як і для багажу. Проїзний документ для чотирилапого можна придбати в касі або у застосунку УЗ, пояснили в Укрзалізниці.

Важливо! Собак-поводирів можна перевозити безплатно.

Коти, дрібні собаки, хом’яки і папуги мають право їхати у всіх потягах і вагонах, крім спальних. У випадку, якщо хочете взяти СВ, доведеться викупити всі місця. 

Читати більше новин в Telegram

А от собак великих порід (понад 45 см у холці) треба везти у купе і купувати при цьому всі місця. Тварина повинна бути у наморднику та на повідці. Є ще одне обмеження — великих собак у купе може бути не більше двох. 

Із собою треба мати квиток, ветеринарний документ (для котів і собак) та переноску з твердим дном (для маленьких тварин).

Подорожі з тваринами літаком: правила

Перше, що потрібно зробити: переконатися, що авіакомпанія може перевозити тварин. Це має бути прописано на офіційному сайті разом із вимогами до транспортування. Наприклад, деякі лоукости не мають відповідної ліцензії. Крім того, більшість авіаперевізників беруть на борт тільки собак, кішок і птахів.

До польоту разом зі своїм улюбленцем потрібно підготуватися заздалегідь. Якщо ж мова йде про міжнародні перельоти, то необхідно отримати міжнародний ветеринарний сертифікат. Для цього потрібно звернутися на кордоні до державної служби з транспортування тварин.

Для чотирилапого, як і у випадку з поїздом, потрібен окремий квиток. Зарезервувати його можна, зателефонувавши до контакт-центру авіакомпанії. Варто зробити це якомога раніше, тому що правила деяких перевізників обмежують кількість тварин.

Деяких улюбленців можна брати з собою у салон — їх вага не повинна перевищувати 8 кілограмі. Пухнастик обов’язково має бути у переносці не більше 55х40х20 см. У салоні літака також дозволяється перевозити спеціально дресированих собак-поводирів для сліпих. 

Важливо! Упродовж усього польоту тварина повинна знаходитись у контейнері, її заборонено брати собі на руки.

Пасажири з тваринами не можуть займати місця біля аварійних виходів. Ті, хто з собакою-поводирем, мають сидіти тільки в кінці салону: на тварині повинен бути намордник і він буде прив’язаний до крісла біля ніг незрячого господаря.

У випадку, якщо улюбленець важить більше ніж 8 кг, транспортування буде тільки у багажному відсіку. Як правило, тварин поміщають у спеціальні контейнери, які виготовляють відповідно до вимог IATA Live Animals Regulations. Роблять їх з дерева, металу або пластику, вони містять отвори для вентиляції, відсіки для корму та води. Об’єм контейнера повинен бути таким, щоб тварина в ньому не відчувалася скованою, а могла встати, покрутитися довкола себе, лежати у звичній позі. 

Ціна за перевезення тварини в літаку залежить від його ваги (собаки-поводирі безплатно_.

Корисні поради:

  • не давайте тварині транквілізатори перед польотом. Температура тіла може знизитися, через що тварина буде довше звикати до нової обстановки;
  • нагодуйте тварину легкою їжею приблизно за 2 години до вильоту;
  • собаки з плоским носом (бульдог, боксер, мопс, пекінес) важче за інших переносять вплив розрідженої атмосфери, тому подбайте про максимальну вентиляції в контейнері;
  • вигуляйте тварину перед рейсом;
  • напишіть на контейнері кличку;
  • не дозволяйте тварині пити за чотири години до рейсу;
  • процедура реєстрації може зайняти деякий час, тому краще прибути в аеропорт за три години до вильоту;
  • приблизно за тиждень до поїздки почніть привчати тварину до клітки, щоб вона могла звикнути до умов перевезення;
  • прихопіть з собою ветеринарну аптечку.

Домашні улюбленці в автівці: правила безпеки 

Для безпечного перевезення собак та котів в автівці існує безліч спецзасобів: від контейнерів до окремих пасків безпеки. Головне правило: вони мають запобігати відволіканню водія та належним чином фіксувати тварину або контейнер з нею.

Є кілька найрозповсюдженіших засобів:

  • упряжка;
  • ремінь;
  • спеціальне сидіння;
  • гамак;
  • переноска.

Упряжка — це фактично звичайна шлея, але позаду є ручка, через яку протягується ремінь безпеки.

«Ремінь повинен проходити через точку кріплення на спині собаки. Подовжувачі, які з’єднують джгути з гніздами для ременів безпеки, мають бути надійно закріплені. І в жодному разі упряжка не має кріпитися до звичайного нашийника», — наголосила Волко.

Блискавка (zip-line) працює подібним чином. Це по суті два ремені: один кріпиться за ручки чи сидіння, а другий чіпляє до цієї конструкції собаку за шлею. Система дає тварині змогу мінімально переміщатися і почуватися вільніше, але у разі аварії не допустить ударів об переднє сидіння та всередині салону, тобто спрацює як пасок безпеки.

Однак у Center for Pet Safety застерігають, що блискавка набагато менш надійна, ніж упряжка і не виключає ризику травм для тварин.

Сидіння для подорожей або бустер виглядає як подушка з піднятими бортами. Гамак — це по суті те ж саме, але набагато більшого розміру. Головна відмінність у тому, що у бустерах зазвичай передбачена можливість зафіксувати собаку ременем безпеки, а от гамак тільки запобігає забрудненню салону. Однак Волко каже, що обидва засоби не пройшли краштести у її центрі, адже захист для тварин мінімальний.

Найнадійнішим спецзасобом, за словами експертки, є переноска: тварина обмежена у просторі, тому не зможе нашкодити собі і гарантовано не заважатиме водієві. Її можна надійно закріпити навіть пасками безпеки чи на підлозі. Головне правила під час використання, особливо у довгих подорожах — періодично зупинятися, або тварина могла вийти і розім’ятися. 

Раніше Заборона розповідала про всі нюанси виїзду за кордон з домашнім улюбленцем. Потрібно обов’язково мати паспорт міжнародного зразка, чипування та проведену вакцинацію від сказу. Крім того, не більше ніж за три місяці до виїзду потрібно зробити так звані титри.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій