'
Читаєте зараз
Люди благають катів про швидку смерть. Що відбувається на окупованій Херсонщині

Люди благають катів про швидку смерть. Що відбувається на окупованій Херсонщині

Markiian Oliiarnyk
  • У перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти зайшли майже на все лівобережжя Херсонської області, а після боїв зайняли Генічеськ, Каховку, Херсон та інші населені пункти.
  • За інформацією Генштабу, на окупованих територіях Херсонської області тривають бойові дії, загарбники примушують мирних мешканців до обладнання їх позицій.
  • З початку окупації росіяни погрожують міській владі, викрадають мирних мешканців та залякують тих, хто відмовляється від співпраці.

Російські військові та колаборанти тероризують населення на тимчасово зайнятих територіях Херсонщини. Окупанти катують полонених — люди вмовляють вбити швидко, щоб не переживати біль після жорстоких побоїв. Від ветеранів АТО вимагають зізнання і погрожують судом. 

Заборона розповідає про катування, викрадення та допити мешканців Херсонської області російськими окупантами.


Херсонська область: катування та допити полонених

Журналіст каховської газети «Новий день» Олег Батурін, який дві доби перебував у полоні окупантів, розповів про умови утримання полонених у Новій Каховці на Херсонщині. 

«Вони розповіли те, що добре відомо мені з перебування у полоні: чують, як постійно катують полонених, чують, як люди вмовляють своїх катів їх вбити, щоб не переживати біль після жорстоких побоїв», — написав він.

Батурін додав, що полонені, яких тримали в захопленій росіянами будівлі поліції в Новій Каховці розповіли, що чули голос і прізвище Віталія Перетятька, колишнього депутата Новокаховської міськради серед інших полонених, а також полоненого ветерана АТО Олега Кожем’якіна — йому ледь не щодня влаштовують допити.

Читати більше новин в Telegram

«Також поступово стає зрозуміла логіка дій окупантів. Полонені розповіли, що чули, як від закатованих ветеранів АТО вимагають робити зізнання, що вони працювали у “правому секторі” і погрожують їх відправити — когось до Донецька (“відбудовувати розбите “бендерівцями” місто”), а когось до Криму (для того, щоб судити і створити власну задокументовану базу “доказів” “звірств” “правосєків”)», — повідомив Олег Батурин.

Місцеву владу переслідують

3 березня 2022 року окупанти викрали депутата кількох скликань Херсонської обласної ради Сергія Максименка та його сина, повідомили жителі Сиваського, котрі звернулися за допомогою у визволенні депутата, про місцезнаходження якого нічого невідомо.

Скадовський міський голова Олександр Яковлєв був змушений поїхати з міста через постійні погрози та «пропозиції» до співпраці з боку окупантів.

«Розумію, що для багатьох було би спокійніше, аби я і надалі залишався в місті, але мені сказали однозначно або співпрацюєш, або йдеш в підвал. Однозначно, користі від мера в камері небагато. Сьогодні я знаходжуся в безпечному місті, на постійному зв’язку з заступниками, виконком продовжує працювати в дистанційному режимі», — написав він у Facebook.

Він наголосив, що робота Робота в місті налагоджена, плануються виплати працівникам бюджетної та комунальної сфери за першу половину квітня. 

Міський голова Олешок Євген Рищук також виїхав з області і вивіз свою доньку.

«Біля мене сидить моя донька… Після того, як минулого тижня росіяни вдерлися в наш будинок, я як будь-який батько дуже сильно за неї злякався. Сьогодні у мене з’явилася можливість, і я її вивіз з області», — розповів чиновник в Facebook.

Раніше Заборона розповідала про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України, що тих російських військових, які ґвалтували й вбивали мирне населення у Бучі й втекли в Білорусь, знову відправляють в Україну.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій