Майстри війни XXI століття: австралійський генерал захопився військовою стратегією українців
- Українські воїни завдають ударів по найвразливіших місцях російських військ — тиловій логістиці, артилерійських позиціях та командних пунктах.
- Суть стратегії ЗСУ полягає у тому, щоб фізично, морально та інтелектуально «роз’їсти» окупантів.
- На Донбасі РФ намагається нав’язати Україні війну на виснаження, але поява HIMARS різко змінила баланс сил на фронті.
Збройні сили України застосовують унікальну стратегію проти окупантів, використовуючи слабкі місця російських військ, щоб звести нанівець їхні спроби просуватися вперед. Іноді країна-агресорка намагається силою втягнути у свій сценарій ведення бойових дій, але її втрати у таких випадках зовсім не співмірні з досягненнями.
Заборона розповідає про унікальну стратегію, яку застосовують ЗСУ проти росіян.
Стратегія корозії у війні проти РФ: пояснення експерта
Австралійський генерал-майор у відставці Мік Раян вважає українських воїнів «майстрами війни XXI століття», оскільки їм вдалося розвинути унікальний підхід ведення війни, який називається стратегією «корозії».
«Ця стратегія “корозії” передбачає, що Україна атакує росіян там, де вони слабкі, водночас використовуючи частину своєї бойової сили для затримки російських військ. Вона виходить далеко за рамки тактики та операцій, а прямо протиставляється російській військовій стратегії», — зазначив експерт.
Найслабшими (і найменш захищеними) місцями окупантів, по яких українські захисники постійно завдають ударів, є:
Читати більше новин в Telegram- мережі зв’язку;
- шляхи матеріально-технічного забезпечення;
- тилові райони;
- артилерійські позиції;
- командні пункти з вищим військовим командуванням.
Суть стратегії полягає також у тому, що удари по вразливих місцях підривають бойовий дух російських військ та змушують ухвалювати нераціональні рішення. Мік Раян виділяє три типи корозії противника:
- фізичну (фактичне знищення російських передових та тилових підрозділів);
- моральну (демонстрація поразок та невдач РФ в інтернеті, підрив бойового духу шляхом знищення командування);
- інтелектуальну (примушення ворога до необдуманих кроків, щоб він вірив у важливість невеликої тимчасової перемоги, досягнутої ціною безлічі невдач).
«Стратегічно українці “роз’їдають” міжнародний авторитет Росії своїми глобальними операціями впливу. І вони заручилися стратегічними зобов’язаннями з боку ЄС і НАТО. “Роз’їдаючи” російську армію фізично, морально та інтелектуально, українці розвинули військове мистецтво до небаченого рівня. Ось так виглядає війна XXI століття. Українці показали себе майстрами», — зазначив австралійський генерал у відставці.
Битва за Донбас: яку війну нав’язують росіяни
За словами Міка Раяна, «стратегія корозії» успішно проявила себе під час боїв за Київ та Харків. Українські воїни змогли проникнути російським підрозділам у тил і знищити значну частину їхнього матеріально-технічного забезпечення.
Проте у битві за Донбас цей підхід виявився не таким ефективним, оскільки на цьому напрямку росіяни нав’язали свою стратегію. «Завдяки вирівнюванню лінії фронту та зосередженню більшості наступальних можливостей Росії на обмежених ділянках, українці були втягнуті в боротьбу на виснаження на багато тижнів», — пояснив експерт.
Через перевагу у ресурсах, як людських, так і технічних, для окупантів така стратегія є прийнятною, а от для України, яка має на меті зберегти якомога більше своїх воїнів, важкі позиційні бої небажані. Це призвело до численних втрат з обох боків. Проте ситуацію на передовій різко змінила поява американських РСЗВ M142 HIMARS. Ці ракетні системи дозволили ЗСУ перебудувати свою оборонну тактику та перенаправити удари з передової на тилові склади з боєприпасами ворога.
«Українці знову прийняли асиметричну тактику, яку вони так успішно використовували на початку війни. Це українська “глибинна битва”, невід’ємна частина їхньої стратегії “корозії”», — зауважив Мік Раян.
Раніше Заборона розповідала про те, як українські воїни застосовують американські ракетні системи HIMARS на передовій та яких результатів вдалося досягти за перші тижні експлуатації.
Читати більше новин в Telegram