Читаєте зараз
Майже 200 у лікарні, решта — зникли безвісти. Що сталося з екіпажем крейсера «Москва»

Майже 200 у лікарні, решта — зникли безвісти. Що сталося з екіпажем крейсера «Москва»

Markiian Oliiarnyk
Ракетний крейсер Москва
  • Близько 200 матросів затонулого крейсера «Москва» перебувають у шпиталі в Скелястій бухті (дані на 18.04.2022).
  • Доля решти членів екіпажу флагмана російського Чорноморського флоту невідома.
  • Родичів зниклих безвісти матросів командування корабля просто ігнорує. 

Майже 200 членів екіпажу затонулого російського ракетного крейсера «Москва», за даними на 18 квітня, перебувають у шпиталі окупованого Севастополя. Решта 300 вважаються зниклими безвісти. Родичі звинуватили російське військове командування у приховуванні подробиць катастрофи.

Заборона розповідає про те, що сталося з членами екіпажу затонулого флагмана Чорноморського флоту РФ.


Затоплення «Москви»: доля екіпажу

Родичі деяких членів екіпажу затонулого російського ракетного крейсера «Москва». заявили, що поранених з корабля привезли до шпиталю у Скелястій бухті (Севастополь). За словами матері одного з матросів-строковиків, там перебуває близько 200 постраждалих, а решта членів екіпажу, зокрема і її син, вважаються зниклими безвісти. Вивідати будь-яку інформацію про сина ані у військових частинах, ані в ФСБ Росії, ані в командування корабля, вона не змогла, пише російська служба The Insider.

«Ми кожну обпечену дитину дивилися. Не можу передати, як це важко, але я не знайшла свого. Там було лише двісті людей, а на крейсері було понад п’ятсот. Де решта? І Краснодар підняли, і решту, все обдзвонили, але не можемо знайти», — розповіла родичка.

Матір іншого матроса «Москви», якій вдалося вийти на зв’язок із сином після катастрофи, розповіла, що внаслідок кораблетрощі загинуло близько 40 членів екіпажу, кілька людей зникли безвісти, і дуже багато отримали поранення, пише видання Novaya Gazeta Europe.

Читати більше новин в Telegram

«Поранені здебільшого з відірваними кінцівками, бо були такі вибухи  — і від того, що здетонувало, і від влучання ракет», — заявила жінка. На її думку, Міноборони РФ навмисно замовчує втрати, оскільки не хоче визнавати, що Збройні сили України завдали такого нищівного удару по флагману Чорноморського флоту.

Дружина одного з членів екіпажу опублікувала в «Однокласниках» допис про загибель свого чоловіка. На «Москві» він служив мічманом у частині, яка відповідала за експлуатаційну безпеку корабля. Цю інформацію вона підтвердила журналістам проєкту «Схеми».

16 квітня 2022 року російські пропагандисти показали відео зустрічі нібито членів екіпажу корабля з головнокомандувачем ВМФ Росії адміралом Миколою Євменовим. Утім на відео видно лише близько 100-150 матросів, при тому що за попередніми оцінками на кораблі їх було понад 500. Відео було без звуку, тож встановити, чи справді воно було зняте після затоплення флагмана Чорноморського флоту, неможливо.

Раніше Заборона розповідала про ймовірні передумови загибелі крейсера 14 квітня за версією досвідченого аналітика Йорука Ішика.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій