'
Читаєте зараз
Макрон пообіцяв більше зброї. Що Франція може запропонувати Україні

Макрон пообіцяв більше зброї. Що Франція може запропонувати Україні

Ilona Kivva
Автор:
  • Президент Франції Еммануель Макрон анонсував допомогу Україні, в тому числі й зброєю. 
  • Ще в квітні-2022 була розмова про передачу Цезарів та Міланів. 25 травня ЗСУ показали їх у дії.
  • В армії Франції є кілька видів озброєння, яке б дуже хотіла отримати Україна.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв надати Збройним силам України більше зброї та техніки для боротьби з окупантами. Також країна допоможе з гуманітаркою, паливом та грошима.

Заборона розповідає про озброєння, яке Франція може поставити Україні, та про техніку, яку вже гарантували.


Яка необхідна Україні зброя є у Франції

Президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, під час якої пообіцяв передати для ЗСУ більше зброї.

«Макрон підтвердив свою повну рішучість відповісти на всі запити про підтримку, висловлені Україною, зокрема щодо оборонного обладнання, палива, гуманітарної допомоги, економічної та фінансової підтримки. Поставки зброї з Франції триватимуть і посилюватимуться найближчими днями та тижні, як і доставка гуманітарної допомоги», — йдеться у заяві Єлісейського палацу.

Яку саме зброю та у яких кількостях отримає Україна, не вказано. Однак, за даними Defense Press, у розпорядженні французької армії є кілька видів важкої артилерії, яка вкрай потрібна Україні. Зокрема, самохідні артилерійські установки (САУ) AUF, гаубиці TRF-1 та відомі САУ CAESAR, що вже обіцяні нашим воїнам.

Читати більше новин в Telegram

155 мм САУ AUF була розроблена наприкінці 1960-х років. Ці самохідні установки виробляли у Франції з 1977 по 1993 роки. Дальність стрільби – до 23.5 кілометра. Всього було виготовлено 250-273 такі артилерійські системи, але у 2020 році діяли лише 32. Частина була експортована до Іраку (86 одиниць), Кувейту (18) та Саудівської Аравії (63), тож у Франції залишилося близько ста одиниць цього озброєння.

TRF-1 виробляли із 1981 по 1993 роки. Гаубиця має напівавтоматичне заряджання і дальність стрільби до 24 кілометрів. Цю зброю у французькій армії поступово заміняють сучасними САУ CAESEAR.

Самохідні гаубиці CAESAR і ПТРК Мілан

22 квітня 2022 року в коментарі виданню Ouest-France Еммануель Макрон заявив, що Франція надасть Україні сучасні самохідні артилерійські установки CAESAR, які є гордістю французької армії, а також протитанкові ракетні комплекси Milan.

«Ми передаємо серйозну техніку, таку як протитанкові ракетні комплекси “Мілан” та самохідні гаубиці “Цезар”», — розповів виданню Макрон. Передачу українцям Цезарів, а також тисячі снарядів підтвердила і пані міністр оборони Франції Флоренс Парлі.

За даними Ouest-France, 12 одиниць САУ CAESAR були вилучені з армійського флоту для України. Також близько 40 українських військових мали пройти навчання у Франції, щоб опанувати цю техніку.

Станом на 25 травня 2022 року Цезарі вже на передовій, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

«Наші артилеристи швидко опанували нові САУ, фактично за 2-3 години.
Щиро вдячний партнерам за надану допомогу! Вона слугує наближенню нашої Перемоги», — написав він у Facebook.

Українські військові освоюють французькі САУ CAESAR. Фото: Головнокомандувач ЗС України/Facebook
Українські військові освоюють французькі САУ CAESAR. Фото: Головнокомандувач ЗС України/Facebook
Українські військові освоюють французькі САУ CAESAR. Фото: Головнокомандувач ЗС України/Facebook

30 травня під час брифінгу міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна заявила, що Україна отримає додаткову партію Цезарів.

Артилерійські установки CEASAR: у чому особливості

Французька САУ Цезар була розроблена компанією GIAT Industries у 1994 році, пише Military Today.

Установка створена на основі самохідної гаубиці F3. Ця артилерійська система розроблена для забезпечення вимог вогневої підтримки.

Перші п’ять зразків були доставлені французькій армії для тестування у 2003 році, а на серійне виробництво їх поставили тільки у 2007 році. CAESAR стала першою серійно випущеною гаубицею на вантажівці. Інші країни пішли за цією тенденцією, представивши власні подібні системи, але Цезар вважається однією з найкращих.

САУ укомплектована гарматою калібру 155 мм, оснащеною напівавтоматичною системою заряджання. Вона може стріляти всіма стандартними 155-мм боєприпасами НАТО, включаючи звичайні та реактивні HE-FRAG, вантажні з протитанковими або осколковими бомбами, димові та освітлювальні снаряди:

  • максимальна дальність стрільби — 42 кілометри;
  • максимальна скорострільність — 6 пострілів за хвилину. 

Цезарі мають броньовану кабіну, що забезпечує захист від вогню зі стрілецької зброї та від осколків артилерійських снарядів. Для самозахисту на даху можна встановити 12.7-мм кулемет. Кабіна вміщує шість членів екіпажу.

Важливою особливістю є те, що установку можна привести у бойову готовність менше ніж за одну хвилину — короткий час передислокації дозволяє уникнути контрбатарейного вогню. 

Техніка оснащена комп’ютеризованою системою керування вогнем FAST-Hit, радаром початкової швидкості та навігаційною системою з глобальною системою позиціонування.

CАУ CAESAR, які надійшли на озброєння ЗСУ. Фото: Головнокомандувач ЗС України/Facebook

Раніше Заборона розповідала про передачу Україні Німеччиною самохідних артилерійських систем PzH 2000, які вважаються найкращими у світі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій