'
Читаєте зараз
PzH-2000: Німеччина передасть Україні партію найкращих самохідних гаубиць у світі

PzH-2000: Німеччина передасть Україні партію найкращих самохідних гаубиць у світі

Markiian Oliiarnyk
PzH 2000
  • Німецький уряд погодився озброїти Україну своїми потужними самохідними артсистемами PzH 2000.
  • Від Німеччини Україна отримає сім таких гаубиць, ще п’ять обіцяють передати Нідерланди.
  • Самохідна гаубиця PzH 2000 без перебільшень вважається однією з найкращих артилерійських систем у світі за комбінацією характеристик.

Федеральний уряд Німеччини планує передати на озброєння української армії самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze (PzH) 2000. Зі складів німецького Бундесверу в Україну поїдуть сім одиниць, а ще п’ять обіцяють відправити Нідерланди. Без перебільшень, PzH 2000 вважаються одними з найкращих самохідних гаубиць калібром 155 мм, оснащені найсучаснішими цифровими системами. Українські інструктори повинні будуть пройти експрес-навчання у Німеччині, аби мати можливість використовувати можливості гармат на повну. 

Заборона розповідає про основні технічні фішки німецьких самохідних артсистем PzH 2000.


Україна отримає потужні самохідні гаубиці від Німеччини

Німецький уряд готовий передати Україні сім самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000) зі складів Бундесверу, пише Welt. Раніше Нідерланди обіцяли поставити Києву ще п’ять таких гаубиць.

Зазначається, що рішення німецької канцелярії та міністерства оборони було ухвалене всупереч порадам німецького військового керівництва. Річ у тім, що на озброєнні Бундесверу стоїть всього 119 гармат, утім лише близько 40 з них повністю боєздатні і мали б використовуватися для власних потреб німців.

Як пише Welt, PzH 2000 оснащені складними цифровими системами керування вогнем, тож українським військовим доведеться пройти інтенсивні навчання з опанування цією зброєю в Німеччині.

Читати більше новин в Telegram

Самохідні гаубиці PzH 2000: чим особливі

Самохідна артилерійська установка Panzerhaubitze 2000 — це німецька броньована 155-мм гармата закритого типу на гусеничному шасі, побудованому на базі вузлів та агрегатів танка Leopard-2. розроблена концерном Krauss-Maffei Wegmann і прийнята на озброєння Бундесверу восени 1998 року.

За даними Military Today, у рейтингу найкращих самохідних артилерійських установок у світі PzH 2000 впевнено займає першу сходинку. Бойова машина має повністю автоматичну систему заряджання з системою управління боєприпасами. PzH 2000 сумісний зі стандартними 155-мм боєприпасами НАТО. Додатково на даху встановлений кулемет, який стріляє набоями калібру 7.62-мм.

Максимальна дальність ураження становить 30 км зі стандартним снарядом HE-FRAG і 40 км зі снарядом з донним газогенератором. PzH 2000 навіть встановила світовий рекорд — на полігоні у Південній Африці гармата вистрелила аж на 56 км активно-реактивним снарядом V-LAP, який має покращену аеродинаміку. Максимальна скорострільність — 9 пострілів за хвилину. Може здійснювати декілька пострілів залпом за технікою Multiple Round Simultaneous Impact (MRSI).

Екіпаж PzH 2000 складається з п’яти осіб, включаючи командира, навідника, двох заряджувачів і водія. Наведення здійснюється автоматично системою управління вогнем, яка підтягує дані через цифрові канали передачі. За таких умов, прицільні обстріли може виконувати екіпаж навіть із двох членів. Заряджувачі потрібні лише у разі відмови автозавантажувача.

За перезаряджання САУ відповідають два оператори. Снаряди автоматично підбираються із задньої частини установки та вкладаються в магазин автозавантажувача. Всього в заряджальному відділенні зберігається до 60 снарядів.

Передня броня PzH 2000 забезпечує захист від снарядів калібру 14.5 мм. Бокова броня — від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів. При необхідності на неї можна встановити ​​вибухово-реактивний захист. Окрім того, у машині також є системи автоматичного пожежогасіння.

Раніше Заборона розповідала про основні фішки німецьких самохідних зенітних установок Gepard, які федеральний уряд Німеччини погодився передати Україні на конференції на базі Рамштайн.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій