'
Читаєте зараз
Максимально ефективні проти Shahed-136: яку зброю може запросити Україна у США

Максимально ефективні проти Shahed-136: яку зброю може запросити Україна у США

Ilona Kivva
Автор:
  • Росія активно використовує іранські дрони-камікадзе для ударів по українських містах.
  • Передача ЗСУ американських ЗРК MIM-23 Hawk відкриє можливість отримати іншу законсервовану зброю для ЗСУ.
  • M163 VADS видає до 3000 пострілів за хвилину.

У резервах США перебувають законсервовані у 1990-х роках системи протиповітряної оборони Vulcan Air Defense System. Ці комплекси мають вкрай високу скорострільність і призначені для роботи на малих висотах. Вони можуть стати чи не найефективнішою зброєю проти іранських бойових безпілотників Shahed-136.

Заборона розповідає про американські M163 VADS.


M163 VADS: що за системи

Сполучені Штати можуть передати Україні партію зенітних ракетних комплексів MIM-23 Hawk на додачу до тих систем цього типу, які вже їдуть з Іспанії, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

Техніка була знята з озброєння армії США і законсервована у 90-х роках минулого століття. Це свідчить, що деякі види зброї Пентагон зберігає значні строки. Тож якщо поставки систем таки погодили, це відкриває можливість отримати іншу законсервовану техніку для ЗСУ, пише Defense Express.

«Якщо брати саме системи протиповітряної оборони, особливо в умовах необхідності протидії Shahed-136 та іншим дронам-камікадзе іранського виробництва, то одразу згадується M163 VADS. Vulcan Air Defense System. без усіляких модернізацій може дозволити доволі ефективно протидіяти таким загрозам. Водночас питання наявності боєприпасів не стоїть взагалі, бо M61 Vulcan використовує доволі розповсюджений снаряд 20×102 мм», — кажуть експерти з озброєння.

Читати більше новин в Telegram

Це самохідна артилерійська зенітна установка, заснована на гусеничному шасі від наймасовішого у світі бронетранспортера M113. Попри свій вік, ЗРК досі перебуває на озброєнні Ізраїля, Португалії, Південної Кореї, Албанії, Чилі, Еквадору, Марокко, Таїланду і Туніса, пише Military Today.

M163 Vulcan оснащений 20-мм шестиствольною поворотною гарматою General Dynamics M168, яка видає до 3000 пострілів за хвилину. Вона стріляє осколково-запалювально-трасерними снарядами, що здатні вражати навіть невеликі повітряні цілі, наприклад, розвідувальні дрони ворога. Вогонь ведеться короткими чергами по 10, 30, 60 або 100 пострілів.

M163 Vulcan не має радара, але може використовувати цільові дані з радіолокатора AN/VPS-2. Вона робить тільки розрахунок дальності, а для вимірювання випередження використовується оптичний приціл M61.

Техніка захищена алюмінієвою бронею, яка може протидіяти вогню зі стрілецької зброї та осколкам артилерійських снарядів.

Короткі характеристики:

  • ефективна дальність стрільби по повітряних цілях — до 1.2 кілометра;
  • ефективна дальність стрільби по наземних цілях — до 2 кілометрів;
  • екіпаж — четверо військових (командир, навідник, заряджаючий та водій);
  • двигун — дизельний General Motors 6V53 на 212 кінських сил;
  • повна амфібія.

Раніше Заборона розповідала про особливості комплексів протиповітряної оборони MIM-23 Hawk. Системи були основними ППО США до закінчення Холодної війни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій