Читаєте зараз
Марченко показав хибність плану Росії взяти Миколаїв та Кривий Ріг

Марченко показав хибність плану Росії взяти Миколаїв та Кривий Ріг

Ilona Kivva
Автор:
  • Росія з середини літа почала стягувати війська на південь України. Однією з цілей окупантів, ймовірно, є Миколаїв.
  • Захоплення міста дасть російським військам можливість просунутися у бік Одеси і утримати свої позиції на Херсонщині.
  • Окупанти можуть спробувати захопити і Кривий Ріг за тактикою Маріуполя.

Російські військове командування розробило новий план, щоб спробувати захопити Миколаїв. Рухатися можуть одразу на Миколаївському та Криворізькому напрямках і, якщо вдасться досягти успіху на одному з них, решту сил перекинуть туди для посилення.

Заборона розповідає про спроби окупантів взяти Миколаїв зі слів генерал-майора Збройних сил України Дмитра Марченка, що керував обороною міста у лютому-березні 2022 року, а у липні повернувся в область.


Прорив на Миколаївщину: сценарій РФ

Росія активізувала передислокацію війська на південь України від середини липня-2022 року. Однією з цілей окупантів може бути Миколаїв, адже його захоплення дасть можливість просунутися на Одесу та посилити оборону Херсонської області. Для операції на західний берег Дніпра, ймовірно, перекинули близько 10 000 російських солдатів, пише The Times.

Російські війська можуть спробувати взяти місто напряму або через Криворізький напрямок, вважає генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко. «Як я бачу, якщо в них вдасться хоча би на одному з напрямків прорватися, то вони будуть перекидати туди решту сил і робити його пріоритетним. Але я думаю, що всі ці їхні плани почнуть руйнуватися, як тільки-но вони почнуть якісь наступальні дії», — каже військовий.

Окупанти, за його словами, втратили шанс прямого наступу на місто ще у березні, а тепер у Миколаєві дуже добре вибудувана оборона. Сил і засобів, що зосереджені у місті, цілком достатньо, щоб відбити будь-які атаки ворога. 

Читати більше новин в Telegram

Можливі напрямки наступу окупантів на півдні України. Інфографіка: BBC

Кривий Ріг: навіщо росіянам місто

Взяти в кільце Кривий Ріг практично неможливо, бо місто дуже довге. росіяни можуть спробувати використати населений пункт як плацдарм для оточення Миколаєва.

«Вони хочуть обійти його, взяти в кільце і потім це кільце зменшувати. В принципі так, як вони це робили з Маріуполем. Я так розумію, вони хочуть захопити Кривий Ріг, щоби створити собі плацдарм для наступу на Вознесенськ та Южноукраїнськ. Тоді вони зможуть спробувати взяти Миколаїв у кільце», — пояснив генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко.

Раніше Заборона розповідала про умови, необхідні для контрнаступу ЗСУ на Харківщині. Може спрацювати та ж стратегія, яка дозволила українським воїнам почати наступальні дії на Херсонщині.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій