'
Читаєте зараз
Марк Цукерберг оголосив нову назву компанії Facebook

Марк Цукерберг оголосив нову назву компанії Facebook

Markiian Oliiarnyk
  • У майбутньому створена Марком Цукербергом компанія називатиметься Meta.
  • Назва безпосередньо пов’язана з проектом Цукерберга зі створення метавсесвіту.
  • Корпоративна структура компанії не зміниться.

Компанія Facebook, структурними підрозділами якої є Instagram, WhatsApp, Oculus, Horizon, змінить свою назву на Meta. Керівництво Facebook сподівається, що компанія більше не буде асоціюватися лише з одним продуктом, а сприйматиметься як компанія-метавсесвіт.

Заборона розповідає про нову назву компанії Facebook, а також про те, яким Цукерберг бачить так званий метавсесвіт.


 Метавсесвіт Цукерберга

Про зміну назви, як і очікувалося, генеральний директор компанії Facebook Марк Цукерберг розповів під час щорічної AR/VR-конференції Facebook Connect 2021 28 жовтня 2021 року. Також він презентував новий логотип, який схожий на літеру М, оформлену під знак нескінченності. 

На конференції Цукерберг зазначив, що назва Facebook не охоплює усіх аспектів діяльності компанії і асоціюється у людей лише з одним продуктом, тому зміна назви є необхідністю.

«З часом, я сподіваюся, нас будуть розглядати як компанію-метавсесвіт», — заявив Цукерберг.  

Читати більше новин в Telegram

Цукерберг нарешті трохи прояснив своє бачення метавсесвіту. За його словами, це буде середовище, в якому люди зможуть взаємодіяти між собою через інтернет за допомогою різних AR/VR-ґаджетів. «Це буде втілення інтернету в одному метарівні, в межах якого користувачі зможуть брати активну участь, а не лише дивитися на нього», — написав гендиректор Facebook у блозі компанії.

Meta: що зміниться у Facebook

Що важливо, зміна назви ніяк не вплине на корпоративну структуру компанії, однак зміняться інші аспекти роботи, зокрема фінансова звітність.

Логотип Meta, нової назви компанії Facebook, біля штаб-квартири компанії. 28 жовтня 2021 року, Менло-Парк, штат Каліфорнія, США. Фото: Tayfun Coskun/Anadolu Agency via Getty Images

Слово «meta» походить з грецької мови і означає «за межами». І те, чим планує займатися компанія Facebook, за словами Цукерберга, якраз відповідає цьому поняттю. «Ми намагаємося вийти за межі екранів смартфонів, за межі відстані та законів фізики, а також створити таке майбутнє, яке виходитиме за межі однієї компанії, а створюватиметься всіма людьми спільно», — пише Цукерберг у блозі.

Як повідомляє The Verge, Цукерберг вже зареєстрував Twitter-аккаунт @Meta та домен meta.com. Наразі цей домен направляє відвідувачів на сторінку «про нас» у Facebook, на якій описані зміни і наміри компанії створити метавсесвіт.

«Також ми маємо намір з 1 грудня [2021 року] почати торгувати своїми акціями під новим тікером MVRS. Сьогоднішнє оголошення не вплине на те, як ми використовує чи передаємо дані», — додає Цукерберг. 
Раніше Заборона розповідала про подробиці грандіозного скандалу Facebook Papers, який розкрив багато підводних каменів діяльності компанії Facebook. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій