'
Читаєте зараз
Марихуану тепер можна купувати через Uber Eats. Щоправда, тільки в Онтаріо

Марихуану тепер можна купувати через Uber Eats. Щоправда, тільки в Онтаріо

Markiian Oliiarnyk
Канабіс у Канаді
  • В Uber Eats з’явилася можливість замовляти канабіс, але лише у провінції Онтаріо, Канада.
  • Канадський ринок марихуани оцінюється в понад $4 млрд, а через чотири роки очікується, що обсяги продажів зростуть на понад 67%.
  • Серед канадців доволі поширена практика сідати за кермо після куріння травички — дослідження.

У канадській провінції Онтаріо запрацювала служба онлайн-замовлення марихуани за підтримки компанії Uber. Травичку можна замовити у застосунку Uber Eats, але забрати її можна буде поки лише самовивозом. Доставка поки не дозволена в країні, але в компанії сподіваються, що скоро і її легалізують. Канадський підрозділ Uber у такий спосіб намагається опанувати новий ринок з обсягом продажів на близько $4 млрд на рік, а також витіснити нелегальних продавців, які наразі займають близько 40% ринку.

Заборона розповідає про новий стартап від канадського підрозділу Uber щодо оформлення замовлень і можливої в майбутньому доставки марихуани.


Замовлення канабісу через Uber Eats

Канадський підрозділ компанії Uber уклав угоду про партнерство зі спеціалізованим магазином Tokyo Smoke щодо оформлення швидких онлайн-замовлень канабісу у провінції Онтаріо. Тепер канадці можуть легально замовляти марихуану через спеціальний розділ у мобільному застосунку Uber Eats. Однак отримати своє замовлення наразі можна буде лише самовивозом, оскільки в Канаді досі не дозволена доставка канабісу.

Дівчина-кур’єр сервісу доставки Uber Eats, 21 січня 2021 року, Торонто, Онтаріо, Канада. Фото: Steve Russell/Toronto Star via Getty Images

Після оформлення замовлення його можна буде забрати в одному із сертифікованих магазинів Tokyo Smoke. При отриманні клієнт обов’язково повинен показати документ, що посвідчує особу й підтверджує вік.

Про розширення на інші канадські провінції чи в США наразі немає інформації. «Ми продовжимо уважно стежити за правилами та можливостями ринку. В залежності від розвитку місцевих та федеральних законів ми будемо вивчати різні можливості з продавцями, що працюють в інших регіонах», — цитує представника Uber інформагентство Reuters.

Читати більше новин в Telegram

Масштаби ринку канабісу в Канаді 

Згідно з даними галузевої дослідницької компанії BDS Analytics, обсяг продажів канабісу в Канаді у 2021 році складає близько $4 млрд, й за прогнозами, зросте до $6.7 млрд у 2026 році. Ринок марихуани розвивається не лише у Канаді, а й у всьому світі, зокрема завдяки карантинним обмеженням, запровадженим для боротьби з пандемією COVID-19.

За даними аналітичної компанії Grand View Research, очікується, що світовий ринок легальної марихуани до 2028 року розростеться до $70.6 мільярдів. І Канада, поруч із 17 американськими штатами, зокрема Каліфорнією, Невадою та Орегоном, стануть один із найбільших осередків збуту легальних конопель.

До того ж нещодавні дослідження Public First показали, що доволі поширеною серед канадців є практика водіння після куріння марихуани. Зокрема зазначається, що близько 14% споживачів канабісу зізналися, що керували транспортним засобом протягом щонайменше дві годин після куріння.

Один із магазинів мережі Tokyo Smoke, Торонто, Онтаріо, Канада. Фото: Tokyo Smoke/Facebook

Uber Eats спільно з Tokyo Smoke сподіваюся, що їхнє партнерство сприятиме зменшенню кількості порушень ПДР, пов’язаних з курінням марихуани, та підвищення рівня безпеки на дорозі. Компанії заявляють, що така ініціатива допоможе у боротьбі з нелегальними продавцями та виробниками канабісу. Згідно зі статистичними даними Канади, у 2021 році нелегальний ринок займає понад 40% від усіх продажів немедичного канабісу в країні.

Раніше Заборона розповідала про нову спробу Міністерства охорони здоров’я легалізувати медичний канабіс в Україні для його використання у якості знеболювального для дорослих та дітей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій