Масовані обстріли України: хто саме в РФ віддає накази
- Для обстрілів цивільних об’єктів ворог використовує здебільшого крилаті ракети типів «Калібр» і «Х».
- Снаряди пускають з бомбардувальників, що базуються на території РФ, а також з кораблів, які стоять в акваторії Чорного моря.
- СБУ зібрала докази причетності до таких ударів російських військових командувачів.
Накази щодо проведення масованих ракетних обстрілів цивільних об’єктів України віддавали двоє воєначальників із вищого командування армії РФ. Один з них відповідає за атаки крилатими ракетами з повітря, а другий — за удари «Калібрами» з моря.
Заборона розповідає про дані Служби безпеки України щодо командувачів армії держави-агресорки та про те, що їм інкримінують.
СБУ оголосила перші підозри генералам РФ
Служба безпеки України зібрала докази на двох представників вищого командування армії РФ, які відповідальні за ракетні обстріли по всій території України. Це перші підозри, оголошені воєначальникам за удари по цивільних об’єктах, повідомили в спецслужбі.
Одним із них є командувач дальньої авіації Повітряно-космічних сил ЗС РФ генерал-полковник Сергій Кобилаш, а інший — екскомандувач Чорноморського флоту РФ адмірал Ігор Осіпов.
«Слідчі встановили, що з початку повномасштабного вторгнення Кобилаш виконує вказівки вищого військово-політичного керівництва Росії щодо знищення українських міст. Що стосується Ігоря Осіпова, за даними слідства, у період з 24 лютого до 10 серпня 2022 року посадовець віддавав накази на проведення систематичних ракетних ударів з акваторії Чорного моря по українських густонаселених пунктах», — розповіли правоохоронці.
Читати більше новин в TelegramЗокрема, під керівництвом Кобилаша для ударів по Україні найчастіше використовуються стратегічні ракетоносці Ту-160, Ту-95МС, а також ракетоносці-бомбардувальники Ту-22М3. Вони є носіями крилатих ракет типу «Х»: Х-555, Х-101, Х-55 і Х-22. До того ж усі ці літаки входять до так званої ядерної тріади РФ, тобто є потенційними носіями ядерних боєголовок.
А от за наказами Осіпова з акваторії Чорного моря запускали високоточні керовані крилаті ракети «3М14-Калібр».
Воєначальникам оголошено про підозри за двома статтями Кримінального кодексу України:
- 437 (частина друга) — планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни;
- 110 (частина третя) — посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
Максимальне покарання за кожною зі статей передбачає довічне позбавлення волі.
Сергій Кобилаш і Ігор Осіпов: що про них відомо
Генерал-полковник Кобилаш брав безпосередню участь у військових вторгненнях держави-агресорки у Сирію, Грузію та Чечню:
- відповідальний за нанесення ракетно-бомбових ударів у Сирії, що призвело до масових жертв серед мирного населення;
- у серпні 2008 року під час вторгнення Росії у Грузію командував 368-им штурмовим авіаційним полком, а також особисто у якості пілота скидав бомби на грузинські міста;
- у ході Першої та Другої чеченських війн здійснив десятки вильотів задля бомбардування, у тому числі і забороненими касетними та вакуумними бомбами.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну під його керівництвом вперше після Другої світової війни було здійснено килимове бомбометання над густонаселеним містом — Маріуполем.
Ігор Осіпов з початку двотисячних років командував флотиліями РФ у Каспійському морі та Тихому океані, а з серпня 2018 по травень 2019 років був заступником начальника Генерального штабу збройних сил Російської Федерації. Після цього його призначили командувачем Чорноморського флоту РФ його призначили та присвоїли звання адмірала.
Після знищення флагмана Чорноморського флоту РФ — крейсера «Москва» — у квітні 2022 року, Осіпова було звільнено та заарештовано. Під слідством опинився і його перший заступник — віцеадмірал Сергій Пінчук.
Раніше Заборона розповідала про російського генерала Сергія Суровікіна, який командує вторгненням в Україну з жовтня 2022 року, а також про те, яку тактику ведення війни він застосовує і які її слабкі сторони.
Читати більше новин в Telegram