Читаєте зараз
«Москва» стала останньою крапкою: Кремль прибирає топсвідків у ФСБ та армії

«Москва» стала останньою крапкою: Кремль прибирає топсвідків у ФСБ та армії

Ilona Kivva
Автор:
Затоплення крейсера Москва
  • У Росії почалася чергова хвиля зачисток у рядах вищого військового керівництва.
  • Вже декількох командувачів флоту та армії Росії звільнено або заарештовано.
  • Під репресії Кремля також потрапили і службовці ФСБ, що займалися «українською лінією».

Через численні поразки російської армії в ході вторгнення в Україну Кремль розпочав чергову зачистку вищого військового керівництва. Так під арештом опинився керівник п’ятої служби Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії, що займалася збором даних щодо України. А після затоплення українськими військовими ракетного крейсера «Москва» під роздачу потрапив аж цілий командувач Чорноморського флоту Росії разом зі своїм заступником. 

Заборона розповідає про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України та авторитетного видання Bellingcat щодо репресій Кремля проти вищого військового командування Росії.


Репресії в армії Росії: дані розвідки

Після низки поразок російських військових підрозділів в Україні та знищення флагмана Чорноморського флоту РФ, у Росії почалася чергова фаза репресій проти вищого командування армії та флоту. За словами представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадима Скібіцького, було звільнено та заарештовано командувача ЧФ Росії адмірала Ігоря Осіпова. Під слідством опинився і його перший заступник — віцеадмірал Сергій Пінчук.

Зачистки торкнулися й керівництва сухопутних військ та навіть тилових підрозділів. «У зв’язку з незадовільною підготовкою до ведення бойових дій та великими втратами особового складу, озброєння та військової техніки, усунуто з посади командувачів шостої армії генерал-лейтенанта Владислава Єршова, першої танкової армії Західного військового округу генерал-лейтенанта Сергія Киселя та одного із заступників командувача», — розповів Скібіцький.

У розпорядження української розвідки також потрапили дані про звільнення командувача 22-ї армійського корпусу Південного військового округу генерал-майора Аркадія Марзоєва та командира 103-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення полковника Пономарьова.

Читати більше новин в Telegram

Зачистки у російському ФСБ: дані Bellingcat

Керівника п’ятої служби ФСБ генерал-полковника Сергія Бесєду, який курував збором даних про Україну, ймовірно, перевели до СІЗО, повідомив авторитетний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв. До цього Бєсєда утримувався під домашнім арештом. За словами журналіста, це свідчить про те, що у рядах спецслужби пройшла зачистка.

«Цікаво, що відбувається з людьми, які були в підпорядкуванні Бєсєди. Він же там не один був — там було близько 150 офіцерів ФСБ, які займалися “українською лінією”. Можу сказати, що значна їхня частина, якщо не заарештована, то точно вже не працює в ФСБ», — розповів Христо Грозєв.

Раніше Заборона розповідала про експертизу судноспостерігача Йорука Ішика щодо затоплення російського ракетного крейсера «Москва» 14 квітня 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій