Мавпяча віспа поширилася на Україну: чим небезпечне захворювання
- Перший в Україні пацієнт із віспою мавп заразився в одному з великих міст.
- Хвороба передається після контакту з інфікованими тваринами чи людьми, або ж з їхніми біологічними рідинами та матеріалами.
- У пацієнтів зʼявляються лихоманка, слабкість, висипи та інші ознаки недуги.
В Україні підтвердили перший випадок віспи мавп. У природі вірус може поширюватися серед людей і тварин та призводити до летальних наслідків.
Заборона розповідає про симптоми, профілактику та лікування хвороби.
Monkeypox: що відомо про зараження в Україні
15 вересня 2022 року в Україні лабораторно підтвердили перший випадок мавпячої віспи, повідомило Міністерство охорони здоровʼя. Хворобу виявили завдяки ПЛР-тесту й наразі фахівці проводять епідеміологічне розслідування – заходи, спрямовані на визначення джерела інфекції. Хворого поклали в стаціонар з підвищеної температурою й висипом на тілі.
«За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни», – зазначили в МОЗ.
Віспа мавп: передача і симптоми
Вірус Monkeypox передається людині внаслідок прямого контакту з кровʼю, біологічними рідинами (слина, сперма тощо), ураженою шкірою або слизової інфікованих тварин. Від людини можна заразитися, якщо контактувати з інфікованими виділеннями, ушкодженнями шкіри або предметами, які містять біологічні матеріали хворого.
Читати більше новин в Telegram«Специфічні види лікування або вакцини від віспи мавп відсутні, проте спалахи цього захворювання піддаються контролю […] Наявність вакцинації від натуральної віспи в минулому може сприяти менш важкому перебігу захворювання», – зазначили в Центрі громадського здоров’я.
Серед перших симптомів мавпячої віспи виділяють:
- гарячка;
- головний біль;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- біль у спині та м’язах;
- сильна слабкість.
Через 1-3 дні після виникнення лихоманки зʼявляються висипи: спершу на обличчі, а потім і на інших частинах тіла. До повного зникнення кірочок після висипу може минути три тижні.
За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), до нинішнього спалаху від мавпячої віспи помирали від 1% до 10% пацієнтів. Запобігти хворобі можна, якщо уникати тісних звʼязків із інфікованими, не контактувати з дикими тваринами в країнах, де зустрічаються носії хвороби.
Раніше Заборона розповідала, що ВООЗ визнала спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією світового масштабу. Цей статус має і пандемія COVID-19.
Читати більше новин в Telegram