'
Читаєте зараз
Мавпяча віспа поширилася на Україну: чим небезпечне захворювання

Мавпяча віспа поширилася на Україну: чим небезпечне захворювання

Ilona Kivva
Автор:
  • Перший в Україні пацієнт із віспою мавп заразився в одному з великих міст.
  • Хвороба передається після контакту з інфікованими тваринами чи людьми, або ж з їхніми біологічними рідинами та матеріалами.
  • У пацієнтів зʼявляються лихоманка, слабкість, висипи та інші ознаки недуги.

В Україні підтвердили перший випадок віспи мавп. У природі вірус може поширюватися серед людей і тварин та призводити до летальних наслідків.

Заборона розповідає про симптоми, профілактику та лікування хвороби.


Monkeypox: що відомо про зараження в Україні

15 вересня 2022 року в Україні лабораторно підтвердили перший випадок мавпячої віспи, повідомило Міністерство охорони здоровʼя. Хворобу виявили завдяки ПЛР-тесту й наразі фахівці проводять епідеміологічне розслідування – заходи, спрямовані на визначення джерела інфекції. Хворого поклали в стаціонар з підвищеної температурою й висипом на тілі. 

«За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни», – зазначили в МОЗ.

Віспа мавп: передача і симптоми

Вірус Monkeypox передається людині внаслідок прямого контакту з кровʼю, біологічними рідинами (слина, сперма тощо), ураженою шкірою або слизової інфікованих тварин. Від людини можна заразитися, якщо контактувати з інфікованими виділеннями, ушкодженнями шкіри або предметами, які містять біологічні матеріали хворого.

Читати більше новин в Telegram

«Специфічні види лікування або вакцини від віспи мавп відсутні, проте спалахи цього захворювання піддаються контролю […] Наявність вакцинації від натуральної віспи в минулому може сприяти менш важкому перебігу захворювання», – зазначили в Центрі громадського здоров’я.

Серед перших симптомів мавпячої віспи виділяють:

  • гарячка;
  • головний біль;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • біль у спині та м’язах;
  • сильна слабкість.

Через 1-3 дні після виникнення лихоманки зʼявляються висипи: спершу на обличчі, а потім і на інших частинах тіла. До повного зникнення кірочок після висипу може минути три тижні.

За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), до нинішнього спалаху від мавпячої віспи помирали від 1% до 10% пацієнтів. Запобігти хворобі можна, якщо уникати тісних звʼязків із інфікованими, не контактувати з дикими тваринами в країнах, де зустрічаються носії хвороби.

Раніше Заборона розповідала, що ВООЗ визнала спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією світового масштабу. Цей статус має і пандемія COVID-19.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій