'
Читаєте зараз
Спалах віспи мавп у світі: у Женеві дали невтішні прогнози

Спалах віспи мавп у світі: у Женеві дали невтішні прогнози

Ilona Kivva
Автор:
  • Кожні два тижні кількість випадків Variola vimus у світі зростає приблизно вдвічі.
  • За прогнозом ВООЗ, до початку серпня хвороба може поширитися на 88 країн світу, а кількість заражень досягти позначки у 27 000.
  • Вчені переконані, що зупинити спалах допоможе вакцинація, ізоляція хворих та регулярне проведення тестувань.

Є три найбільш вірогідні сценарії розвитку спалаху віспи мавп у світі. Кожен з цих випадків передбачає стійке поширення хвороби, що може спричинити її мутацію. Штами, які виникнуть, можуть бути ще більш заразними для людей, як це сталося з коронавірусом.

Заборона розповідає про прогнози вчених щодо розвитку спалаху мавпячої віспи.


Три сценарії поширення Variola vimus

Мавпяча віспа є ендемічною хворобою для Африки і кілька десятків років циркулювала у межах континенту, але у травні 2022 року лікарі почали фіксувати випадки у Європі та США. Станом на 27 липня 2022 року зараження Variola vimus були підтверджені у 75 країнах світу. При цьому приблизно кожні два тижні, починаючи з травня, кількість зареєстрованих випадків подвоюється, пише Reuters з посиланням на дані ВООЗ.

Вчені з Інституту глобальної охорони здоров’я Женевського університету під керівництвом Антуана Флахолта, який очолює консультативну групу ВООЗ в Європі, провели дослідження і прогнозували три найбільш вірогідні сценарії розвитку спалаху мавпячої віспи у світі:

  • стійка передача віспи мавп серед чоловіків, які мають секс з чоловіками без виходу за межі групи;
  • поширення вірусу за межами групи (у підвищеній групі ризику опиняться діти);
  • передача вірусу від людей до тварин і навпаки; це може створити своєрідний резервуар віспи мавп у країнах, як це сталося в частинах Західної та Центральної Африки. Тобто хвороба стане ендемічною ц нових регіонах.

Усі три ймовірні сценарії передбачають стійку передачу хвороби, що може призвести до мутацій вірусу та виникнення штамів, які будуть більш заразними для людей, як це сталося, наприклад, з COVID-19.

Читати більше новин в Telegram

«Інфекція у будь-якому регіоні потенційно є інфекцією в усьому світі. Ми повинні впоратися з цим, але очевидно, що вікно можливостей закривається», — вважає професорка епідеміології Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та членкиня комітету експертів ВООЗ з віспи мавп Енн Рімуан.

За прогнозами європейського відділу ВООЗ, пік спалаху віспи мавп може бути досягнутий вже за кілька місяців. Передбачається, що до 2 серпня 2022 року хвороба фіксуватиметься у 88 країнах, а кількість заражень перевищить 27 000.

Дослідники переконані, що мають бути вжиті термінові заходи:

  • вакцинація;
  • тестування;
  • ізоляція інфікованих та відстеження контактів.

Раніше Заборона розповідала про присвоєння віспі мавп статусу надзвичайної ситуації світового масштабу. Рішення ВООЗ відкриває можливість розблокувати фінансування для співпраці щодо обміну вакцинами та методами лікування між країнами, а також запроваджувати рекомендації щодо жорстких обмежень для країн, щоб зупинити поширення хвороби. Такий же статус має пандемія коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій