Meta прибере функцію розпізнавання обличчя і тегування фотографій з Facebook
- Соцмережа Facebook більше не буде використовувати алгоритми автоматичного розпізнавання обличчя для тегування людей на фотографіях та відео.
- Понад мільярд шаблонів розпізнавання обличчя, які використовуються для ідентифікації, будуть видалені з бази даних.
- Компанія не припинятиме роботу над вдосконаленням технології розпізнавання обличчя DeepFace.
Компанія Meta, яка раніше називалася Facebook, пребере функцію розпізнавання обличчя та тегування фотографій (Face Recognition) з соціальної мережі Facebook. Зміни будуть запроваджені протягом кількох наступних тижнів, після чого тегувати медіафайли можна буде лише власноруч.
Заборона розповідає про нововведення компанії Марка Цукерберга і пояснює, з чим це все пов’язано.
Закриття системи розпізнавання обличчя у Facebook
Про закриття системи розпізнавання обличчя та тегування фотографій компанія Meta оголосила 3 листопада 2021 року. За словами віцепрезидента компанії Meta з питань штучного інтелекту Джерома Пасенті, це рішення було прийняте в межах «загальнокорпоративного кроку щодо обмеження використання розпізнавання осіб у наших [компанії Meta] продуктах».
«Ми закриваємо систему розпізнавання обличчя у Facebook. Згідно з цим рішенням, люди, які раніше погодилися на використання нашої функції, більше не будуть автоматично розпізнаватися на фотографіях і відео. Також ми видалимо понад мільярд шаблонів розпізнавання обличчя, які використовуються для ідентифікації користувачів», — заявив віцепрезидент компанії Meta з питань штучного інтелекту Джером Пасенті.
Зміни будуть впроваджені протягом кількох наступних тижнів. Зокрема йдеться про систему тегування фотографій, яка автоматично ідентифікує користувача та його друзів на фотографіях, які вони завантажують на платформу, і пропонує тегнути їх на цих світлинах. Після реалізації змін тегувати фотографії можна буде лише власноруч. Також Пасенті зазначив, що автоматизована система альтернативного тексту Facebook для користувачів з вадами зору більше не буде називати імена людей під час аналізу медіафайлів.
Читати більше новин в TelegramТаке рішення було прийняте з огляду на побоювання користувачів та регуляторних органів щодо забезпечення захисту конфіденційності. Зокрема у лютому 2021 року у компанії вже були судові проблеми, пов’язані з технологією розпізнавання обличчя. Тоді Facebook звинуватили у порушенні закону штату Іллінойс про біометричну конфіденційність, внаслідок чого суд зобов’язав компанію до виплати штрафу розміром $650 млн, пише The Verge.
Попри закриття програми автоматичного розпізнавання обличчя, у компанії досі вважають її «потужним інструментом», зокрема у питаннях безпеки, запобігання шахрайству та ідентифікації особистості, і будуть продовжувати працювати над вдосконалення технології DeepFace.
«Багато конкретних випадків, коли розпізнавання обличчя може бути корисним, необхідно зіставити зі стрімким зростанням занепокоєності суспільства щодо використання цієї технології. Регуляторні органи ще не визначилися з регулюванням правил конфіденційності щодо розпізнавання облич, тому ми вважаємо, що доцільно обмежити використання цієї технології до вузького набору варіантів», — пояснює Пасенті.
Система розпізнавання обличчя у Facebook: як працює
Тегування фотографій вже протягом кількох років є однією з основних функцій соцмережі Facebook. Працює вона у такий спосіб: ви виділяєте певну частину фотографії та прописуєте у виділеній області ім’я людини, зображеної на ній. Потім ця фотографія з’являється на сторінці тегнутого користувача, де її можуть коментувати інші люди.
Тегування світлин спочатку не було автоматичним, однак вже у 2010 році така функція з’явилася і Facebook почав автоматично розпізнавати осіб на фотографії, порівнюючи нові світлини користувача з тими, що вже були ним завантажені до цього. Ця технологія розпізнавання обличчя значно спростила процес тегування фотографій.
З 2017 року система тегування світлин на основі розпізнавання обличчя вийшла на новий рівень і почала сповіщати користувачів про те, що хтось завантажив фотографію чи відео, на яких вони зображені, без попереднього позначення. Користувач міг самостійно вирішити, що з цим робити: позначити себе, залишити медіафайл нетегнутим або взагалі поскаржитися на нього. І до 2019 року ця функція застосовувалася абсолютно до усіх облікових записів Facebook за замовчуванням. Після зміни правил конфіденційності, користувачі отримали можливість вмикати і вимикати функцію розпізнавання обличчя.
Ця система стала також однією з основних функцій безпеки. Наприклад, якщо користувач входить в обліковий запис Facebook з невідомого комп’ютера, йому пропонуються випадкові тегнуті фотографії його друзів, і він повинен правильно визначити користувачів, зображених на них.
Раніше Заборона розповідала про подробиці грандіозного скандалу Facebook Papers, в якому спливли такі факти, як безсилля компанії у протидії антивакцинаторським настроям та торгівля людьми через Facebook.
Читати більше новин в Telegram