Мігранти на кордоні з ЄС вже облаштували табір, а Україна готова всіх врятувати. Щоправда, поки ніхто не просив
- У таборі в Білорусі біля польського кордону перебувають приблизно 500 дітей (станом на 12.11.2021).
- Посол в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україна готова обговорювати з ЄС формат можливої допомоги.
- У Туреччині заборонили брати на літаки до Білорусі жителів країн, звідки прибувають мігранти.
На кордоні Білорусі з Європейського Союзу мігранти з Близького Сходу вже облаштували табір. Поки чиновники ЄС ніяк не можуть прийняти загального рішення, Польща та Литва перебувають в надзвичайному стані. Туреччина вже заборонила продавати квитки до РБ громадянам трьох країн. Між тим Україна готова обговорювати питання про те, як полегшити гуманітарну ситуацію з біженцями на кордоні Білорусі з ЄС, але її ніхто не питає, принаймні офіційно.
Заборона розповідає про головне на п’ятий день кризи з нелегальними мігрантами на польсько-білоруському кордоні.
Табір біженців в Білорусі
Білоруське держагентство БЕЛТА інформує, що біженці розбили табір біля кордону з Польщею й готові чекати рішення щодо них.
«В таборі зараз, за різними оцінками, понад 3 тис. осіб. Близько 500 із них діти, деякі — немовлята. Кількість людей збільшується, чергова група із 150 осіб сьогодні знову намагалася перетнути кордон. Після невдалої спроби люди пішли до табору. Більшість біженців — громадяни Іраку, курди за національністю, але серед них є і представники інших країн» — пише ЗМІ.
Близько 200 дітей влада готується розмістити в санаторії поруч з кордоном.
Читати більше новин в TelegramЗаступник голови Гродненського облвиконкому Віктор Пранюк заявив, що спортивно-оздоровчий центр «Світанок» почали підготовку до можливого прийому дітей біженців із табору на кордоні.
«Об’єкт зараз вільний. В теплі можуть розміститися до 200 осіб. За потреби забезпечать і медичну допомогу», — сказав Пранюк.
Посол України в Німеччині: наша країна не є звалищем для мігрантів
Український посол в Німеччині Андрій Мельник розкритикував пропозицію депутата німецького Бундестагу від Соціал-демократичної партії (СДПН) Нільcа Шміда щодо залучення України до вирішення мігрантської кризи на білорусько-польському кордоні. Німецький депутат запропонував пустити біженців до України, поки ЄС розглядає їхні прохання про притулок.
«Те, що особливо обурило і навіть шокувало українську громадськість з приводу цієї безглуздої ініціативи, то це те, що наш уряд заздалегідь навіть не запитали і не проконсультувалися з ним», — сказав він в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk, передає DW.
Мельник заявив, що такі пропозиції є ознакою «відсутності поваги та зарозумілості щодо України».
«Складається враження, що деякі німецькі політики ставляться до нас не як до рівноправних партнерів, а як до якоїсь території по сусідству, яка є свого роду звалищем для мігрантів, які нізащо не повинні потрапити до Євросоюзу. Це очевидний випадок подвійної моралі», — наголосив дипломат.
Посол додав, що Україна готова обговорити пропозицію щодо біженців, якщо вона дійсно надійде від ЄЄ.
«Ми готові обговорювати питання про те, як полегшити гуманітарну ситуацію з біженцями на кордоні Білорусі з ЄС, але це має робитися таким чином, щоб заздалегідь не провокувати суспільство та не налаштовувати його проти», — пояснив він.
Мельник заявив, що в нього складається враження, що ніхто в ЄС не збирається звертатися до України з подібною пропозицією.
У Туреччині заборонили пускати можливих мігрантів на літаки в до Білорусі
В управлінні цивільної авіації Туреччини через незаконний перетин кордону оголосили про заборону продажу квитків та посадок на рейси до Білорусі людям з Іраку, Сирії та Ємену.
Місцева авіакомпанія Turkish Airlines не пускатиме в літаки до Мінська громадян цих країн, повідомив держсекретар канцелярії польського президента Якуб Комач у Twitter.
«Turkish Airlines підтвердила, що більше не прийматимуть громадян Іраку, Сирії та Ємену на борти рейсів до Мінську. Виняток зроблено лише для власників дипломатичних паспортів», — заявив чиновник.
У білоруській компанії «Белавіа» заявили, що також виконуватимуть рішення турецького управління цивільної авіації. «Відповідно до рішення компетентних органів Туреччини з 12 листопада 2021 року громадян Іраку, Сирії, Ємену не допускатимуть на рейси, що прямують з Туреччини до Білорусі», — йдеться у повідомленні.
Раніше Заборона розповіла про лист лауреаток Нобелівської премії з літератури, які закликали ЄС втрутитись у ситуацію на польсько-білоруському кордоні.
Читати більше новин в Telegram