(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Фото: Игорь Белков

Мінкульт вступився за ромів та просить Авакова про допомогу

Міністерство культури України просить міністра внутрішніх справ Арсена Авакова проконтролювати розслідування нападу на табір ромів у Львові. В результаті інциденту загинув 23-річний чоловік.

Що сталося?

В ніч на 24 червня на околиці Львова неонацисти з угрупування «Твереза і зла молодь» напали на табір ромів. До цього ця організація не фігурувала у повідомленнях ЗМІ. Внаслідок сутичок загинув один ром, ще трьох госпіталізували з ножовими пораненнями, серед них молода жінка і десятирічний хлопчик.

Що хоче мінкульт?

«Така ситуація стала апогеєм і продовженням низки правопорушень, скоєних на ґрунті нетерпимості до представників ромської національної меншини! Усе розпочалося два роки тому з непокараних злочинів і нищення ромських будинків у селі Лощинівка Одеської області. Просимо Авакова взяти під особистий контроль розслідування відповідних справ і доведення до справедливого суду всіх справ про напади на ромські поселення та останнє цинічне і безумно жорстоке вбивство ромського юнака у Львівській області», – заявили у мінкульті.

Реакція мера Львова на вбивство

«Більшість нападників 17-18 років якими керував старший (вже затриманий). Загиблого кололи ножами групою і з однозначною метою вбивства. Маму порізали за те, що пробувала захистити 10-річну дитину», – пише голова Львова Андрій Садовий.

Також Садовий розповів, що наразі роми, які жили в таборі в лісі на околиці Львова, знаходяться під захистом правоохоронців і проходять у якості свідків. Розслідування проводить Пустомитівський райвідділ. За його словами, один поранений лежить у 8-й лікарні в середньому стані тяжкості. Жінці з дитиною зашили рани і відпустили.

Про автора

Редактор стрічки новин Zaborona.com. Автор телеграм-каналу "Геймер".