'
Читаєте зараз
Мінкульт вступився за ромів та просить Авакова про допомогу

Мінкульт вступився за ромів та просить Авакова про допомогу

Сергій Сурепін

Міністерство культури України просить міністра внутрішніх справ Арсена Авакова проконтролювати розслідування нападу на табір ромів у Львові. В результаті інциденту загинув 23-річний чоловік.

Що сталося?

В ніч на 24 червня на околиці Львова неонацисти з угрупування «Твереза і зла молодь» напали на табір ромів. До цього ця організація не фігурувала у повідомленнях ЗМІ. Внаслідок сутичок загинув один ром, ще трьох госпіталізували з ножовими пораненнями, серед них молода жінка і десятирічний хлопчик.

Що хоче мінкульт?

«Така ситуація стала апогеєм і продовженням низки правопорушень, скоєних на ґрунті нетерпимості до представників ромської національної меншини! Усе розпочалося два роки тому з непокараних злочинів і нищення ромських будинків у селі Лощинівка Одеської області. Просимо Авакова взяти під особистий контроль розслідування відповідних справ і доведення до справедливого суду всіх справ про напади на ромські поселення та останнє цинічне і безумно жорстоке вбивство ромського юнака у Львівській області», – заявили у мінкульті.

Читати більше новин в Telegram

Реакція мера Львова на вбивство

«Більшість нападників 17-18 років якими керував старший (вже затриманий). Загиблого кололи ножами групою і з однозначною метою вбивства. Маму порізали за те, що пробувала захистити 10-річну дитину», – пише голова Львова Андрій Садовий.

Також Садовий розповів, що наразі роми, які жили в таборі в лісі на околиці Львова, знаходяться під захистом правоохоронців і проходять у якості свідків. Розслідування проводить Пустомитівський райвідділ. За його словами, один поранений лежить у 8-й лікарні в середньому стані тяжкості. Жінці з дитиною зашили рани і відпустили.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій