'
Читаєте зараз
Міністерка соцекономіки Франції знялася для Playboy під час протестів проти пенсійних реформ

Міністерка соцекономіки Франції знялася для Playboy під час протестів проти пенсійних реформ

Ilona Kivva
Автор:
  • До своєї політичної кар’єри Марлен Ск’япа займалась письменництвом та блогерством. Зокрема, писала про материнство та жіноче здоров’я.
  • Окрім фотосесії в журналі, також вийшло її велике інтерв’ю про фемінізм та ЛГБТ.
  • Політикиню розкритикували за недоречний контекст зйомки, оскільки в країні з середини березня тривають пенсійні протести.

Свою фотосесію французька посадовиця назвала захистом права жінок робити зі своїм тілом те, що вони хочуть. Попри те, що вона сфотографувалася одягненою, факт все одно викликав обурення у колег. Серед них — премʼєр-міністерка Елізабет Борн, яка підтримала збільшення пенсійного віку та заявила, що відповідну реформу ухвалять без голосування в парламенті.

Заборона розповідає про неоднозначну реакцію французького істеблішменту на фотосесію міністерки та про акції протесту проти підняття пенсійного віку.


Захист прав жінок та ЛГБТ: обкладинка Playboy

Міністерка соцекономіки і французьких асоціацій Марлен Ск’япа знялася для чоловічого журналу Playboy та дала велике інтервʼю на тему прав жінок і ЛГБТ. Політикиня позує не оголеною, а в білій сукні, пише CNN.

Скріншот з Playboy
А цн=е фейковий колаж. Насправді там інші фотографії

До своєї політичної кар’єри Ск’япа займалась письменництвом та блогерством. Здебільшого вона писала про материнство, жіноче здоровʼя, вагітність, а також про права жінок та представників ЛГБТ. У 2017 році стала першим міністром із питань гендерної рівності. На цій посаді вона ініціювала новий закон проти сексуальних домагань, який дозволяє відразу штрафувати чоловіків, які займаються сталкінгом.

Свою зйомку у журналі Ск’япа назвала захистом права жінок робити зі своїм тілом те, що вони хочуть, адже у Франції вони повністю вільні. І неважливо, каже вона, чи дратує це ретроградів та лицемірів, чи ні.

Читати більше новин в Telegram

За словами головного редактора французької версії Playboy Жана-Крістофа Флорентіна, міністерка сприйняла видання не як журнал для старих мачо, а як інструмент для просування ідеї фемінізму. Він додав, що Playboy — не про м’яку порнографію, вперш за все, це трендове та інтелектуальне видання.

Фотосесію підтримав міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін та назвав це сміливим кроком. Натомість у прем’єр-міністерки Елізабет Борн рішення Ск’япи викликало обурення. За її словами, позування у Playboy є недоцільним, оскільки в країні тривають пенсійні протести. Також депутатка від «Зелених» і активістка за права жінок Сандрін Руссо заявила, що подібні дії — це неповага до французького народу, жіночі тіла мають право демонструватись у будь-якому місці, однак важливий соціальний контекст.

Пенсійна реформа у Франції

На початку березня 2023 року сенат Франції ухвалив пенсійну реформу президента. Вона передбачає збільшення пенсійного віку із 62 до 64 років. За словами Макрона, реформа є пріоритетом його другого терміну, оскільки важливо уникнути дефіциту, який посилився через енергетичну кризу та коронавірус, повідомляє Reuters.

Через недостатню кількість голосів уряд застосував конституційну норму, відому як стаття 49.3 — вона дозволяє ухвалювати закон без голосування. Це спровокувало протести: з 16 березня мітингувальники періодично виходять на вулиці Парижу, Бордо, Страсбурга, Ліона, Ренна, Тулуза та інших міст. Деякі учасники акцій кидали бруківку, підпалювали сміттєві контейнери, трощили магазини та били рекламні щити. Правоохоронці застосували сльозогінний газ та водомети.

28 березня 2023 року у протестах по всій країні взяли участь 740 000 людей, близько 93 000 вийшло на вулиці Парижа.

Раніше Заборона розповідала про закріплення права на аборт у конституції Франції. Це ускладнить будь-яке його скасування для наступних поколінь влади.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій