'

Міністра агрополітики Сольського взяли під варту

Анастасія Могилевець

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід міністру аграрної політики й продовольства Миколі Сольському. Його заарештували з альтернативою застави у 75 700 000 грн, заявив слідчий суддя ВАКС.

Строк дії ухвали щодо застосування запобіжного заходу – 60 днів, тобто, до 24 червня 2024 року включно. В разі внесення 75 млн грн застави, до міністра застосують низку процесуальних обов’язків:

  • прибувати до суду за кожною вимогою;
  • не відлучатися за межі Києва без дозволу прокурора/судді;
  • не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними у справі;
  • здати документи для виїзду за кордон.

Сторона обвинувачення клопотала про тримання під вартою з можливістю внесення застави у понад 200 млн гривень. Це пояснювали, зокрема, і ризиком втечі. Адвокат Сольського назвав аргумент необґрунтованим.

Щодо розміру застави, сторона захисту назвала суму непіднімною для міністра. Мовляв, дані про доходи, які назвала прокурорка, не відповідають дійсності. Під час судового засідання були присутні низка людей, зокрема, керівників громадських обʼєднань, які зголосилися взяти Сольського на поруки.

Нагадаємо, ексголову аграрного комітету Верховної Ради, чинного міністра агрополітики та продовольства Миколу Сольського викрили на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій