'
Читаєте зараз
Міноборони РФ заявило про відведення військ від кордонів України. Напруги вже нема?

Міноборони РФ заявило про відведення військ від кордонів України. Напруги вже нема?

Markiian Oliiarnyk
Російський танк
  • 15 лютого 2022 року в Міноборони Росії повідомили про повернення частини російських військ до пунктів базування.
  • Йдеться про підрозділи Західного та Південного військових округів РФ. Інші військові частини продовжать навчання.
  • У МЗС України заявили, що повірять у деескалацію, коли наочно побачать відведення російських військ від українських кордонів.

У Міністерстві оборони Російської Федерації заявили про відведення підрозділів Західного і Південного військових округів від кордонів України. При цьому інші військові частини і флот країни-агресора будуть продовжувати проводити навчальні маневри. Українська розвідка фіксує переміщення армій, а в Міністерстві закордонних справ вважають, що ознаки деескалації російсько-українського конфлікту з’являться тоді, коли будуть наочні докази повернення військ РФ до пунктів базування.

Заборона розповідає про нібито відведення окремих підрозділів російської армії від кордонів України.


Повернення російських військ: заява Міноборони РФ

15 лютого 2022 року частини російських військ, що перебувають у підпорядкуванні Західного і Південного військових округів Росії (чисельність не уточнюється), завершили навчання і почали повертатися до постійних місць дислокації, повідомляє пресслужба Міністерства оборони РФ.

«Підрозділи Південного та Західного військових округів, які виконали завдання, вже розпочали завантаження на залізничний та автомобільний транспорт і сьогодні [15 лютого] розпочнуть рух до своїх військових гарнізонів. Окремі підрозділи здійснять марші своїм ходом у складі військових колон», — заявив речник Міноборони РФ Ігор Конашенков.

Мапа військових округів Російської Федерації. Фото: пресслужба НАТО

Російські військові частини з інших військових округів, а також флоти та десант, продовжать навчання на низці напрямів. Зокрема йдеться про російсько-білоруські навчання «Союзная решимость-2022», які мають завершитися 20 лютого, а також про військово-морські маневри в районах Світового океану та акваторіях морів, що прилягають до території Росії (у Чорному та Азовському морях 13-19 лютого).

Читати більше новин в Telegram

Побачимо — повіримо: реакція України

Українська розвідка фіксує переміщення російських підрозділів вздовж українського кордону та в Криму, але їхня кількість не збільшується.

«Ми побачили максимальну кількість, яка є і яка знаходиться постійно в русі, вони змінюють місця дислокації, переміщуються. Це здійснюється від тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і аж до Республіки Білорусь. Так, ми фіксуємо їхнє переміщення. Сказати, що просто зараз відбулось кардинальне їх збільшення, я не можу», — заявив 14 лютого головнокомандувач Збройних сил України, генерал-лейтенант Валерій Залужний. За його словами, вздовж українського кордону було сконцентровано близько 120 тисяч російських військових, обʼєднаних у 85-87 батальйонно-тактичних груп, а ще 20 таких груп постійно переміщалися.

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяву Міністерства оборони РФ щодо нібито відведення російських військ від українських кордонів.

«З Російської Федерації постійно лунають різні заяви. Тому у нас уже є правило не “почуємо — тоді повіримо”, а “побачимо — тоді повіримо”. Побачимо відведення — повіримо у деескалацію», — заявив міністр Дмитро Кулеба.

Раніше Заборона розповідала про те, як Держдума РФ ухвалила постанову про звернення до Володимира Путіна щодо визнання «ЛНР» і «ДНР» незалежними державами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій