'
Читаєте зараз
Росія може визнати «Л/ДНР». Держдума погодила офіційне звернення до Путіна 

Росія може визнати «Л/ДНР». Держдума погодила офіційне звернення до Путіна 

Markiian Oliiarnyk
Державна Дума РФ
  • 15 лютого 2022 року Державна Дума Росії розглянула проєкти постанов щодо визнання «Л/ДНР».
  • Документи передбачають звернення до Володимира Путіна.
  • У разі визнання псевдореспублік Росія де-юре і де-факто вийде з Мінських домовленостей — МЗС України. 

Державна Дума Російської Федерації (легітимність під питанням, адже до органу обрані депутати від анексованого Криму) ухвалила постанову про звернення до Володимира Путіна щодо визнання незалежності «ЛНР» та «ДНР». В Україні кажуть, що якщо Росія доведе справу до кінця, це означатиме порушення Мінських домовленостей.

Заборона розповідає про ініціативу парламенту країни-агресора щодо визнання «ЛНР» і «ДНР» незалежними державами.


Звернення Держдуми до Путіна про визнання «Л/ДНР»

15 лютого 2022 року Державна Дума Російської Федерації розглянула проєкти постанов про звернення до президента країни-агресора Володимира Путіна щодо визнання так званих «ЛНР» та «ДНР». 

Напередодні профільний комітет Державної Думи Російської Федерації у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками підтримав два різні варіанти постанов, пише російське державне агентство ТАСС.

Перший варіант, поданий депутатами від КПРФ, передбачає, що звернення одразу після прийняття Держдумою направляється Путіну. Другий проєкт запропонований депутатами від «Единая Россия». Згідно з ним, звернення спочатку надсилається до МЗС Росії, яке має перевірити документ на відповідність міжнародним домовленостям, зокрема і Мінським угодам. А вже потім, після усіх консультацій, передається на розгляд Путіну.

Читати більше новин в Telegram

Держдума ухвалила більшістю голосів постанову, запропоновану КПРФ.

Сам президент країни-агресора на пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом заявив, що Росія прагне вирішити проблему Донбасу, але з урахуванням зобов’язань за Мінськими угодами, пише російське РБК. «Я буду виходити з того, що ми повинні зробити все для вирішення проблеми Донбасу, але зробити це все насамперед виходячи з можливостей щодо виконання Мінських угод», — наголосив Володимир Путін.

Визнання «Л/ДНР»: реакція України

Верховна Рада України планує ухвалити постанову про те, що тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей є складовою частиною територіальної цілісності України.

«Наша відповідь елементарна — вона не змінювалася. Тому що ці території є територіями українськими. Ми готуємо у Верховній Раді відповідну заяву, яка буде ґрунтуватися на всесвітньо визнаних територіях ООН… Ми чітко розуміємо, де є інтерес України і що наш шлях — до НАТО, і наш шлях на утримання територіальної цілісності не може залежати від забаганок нашого північного сусіда», — заявив спікер ВРУ Руслан Стефанчук в ефірі «Права на владу».

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що у разі визнання Держдумою РФ «Л/ДНР» Росія вийде з Мінських домовленостей. «Щодо можливого визнання російською Думою так званих «ЛДНР». Хочу ще раз нагадати незмінну позицію України: у разі ухвалення рішення про визнання Росія де-факто і де-юре вийде з Мінських домовленостей з усіма супутніми наслідками. Ми вже попередили про цю позицію наших партнерів», — розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Раніше Заборона розповідала про можливі сценарії вторгнення Росії в Україну та про те, які є в українців варіанти чинити опір загарбникам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій