'
Читаєте зараз
Міноборони розірвало контракти з фірмами Гринкевича (не всі): коротко про гучну справу

Міноборони розірвало контракти з фірмами Гринкевича (не всі): коротко про гучну справу

Daniil Tsarevskyi
  • ДБР затримало бізнесмена 29 грудня 2023 року на спробі дати хабаря одному із керівників Головного слідчого управління органу.
  • За $500 000 він нібито хотів отримати допомогу у поверненні конфіскованого в рамках розслідування майна.
  • Фірми чоловіка підписали із Міністерством оборони України 23 контракти.

Компанії Ігоря Гринкевича раніше займались будівництвом. Слідство виявило, що вони не мали належного устаткування для виконання підписаних контрактів. Це призвело до збитків державі на суму в більше ніж 1.2 млрд гривень.

Заборона розповідає про масштабну корупційну схему, повʼязану з Міністерством оборони України.

Контракти з МОУ на 1.5 млрд грн: що передбачали 

Державне бюро розслідувань з 2023 року веде справу щодо оборудок одного із найбільших постачальників Міноборони. Справа стосується закупівель одягу та білизни для ЗСУ. Журналісти з джерел у правоохоронних органах дізнались, що справа стосується Ігоря Гринкевича. Після розголосу Міністерство оборони України заявило, що розірве контракти з фірмами львівського бізнесмена.

«Наша позиція така — після публікації статті, яка була висвітлена в ЗМІ, Міністерством оборони було відразу ухвалене рішення стосовно розривання тих договорів, які були укладені», — заявив заступник міністра оборони Віталій Половенко.

Розірвали не всі угоду — у Міноборони лишився один контракт з компанією Гринкевича, який діє з 1 січня по 1 квітня 2024 року. Угода передбачає постачання харчів військовим у Миколаївській та Херсонській областях. Заступник міністра оборони заявив, що угоду одразу розірвуть, якщо зʼявляться відповідні підстави, а поки її перевіряють.

Читати більше новин в Telegram

«Це була остання угода, яку уклав департамент ресурсного забезпечення, який зараз розформовують. Вона укладена за результатами тендеру, проведеного на Прозоро — до того, як нам стало відомо про арешти та затримання. Ми вже почали ретельні службові перевірки», — написав Половенко у Facebook.

Гринкевич та корупція: що розслідує ДБР

Державне бюро розслідувань затримало Ігоря Гринкевича 29 грудня 2023 року при спробі підкупити одного із керівників Головного слідчого управління органу. Бізнесмен хотів за $500 000 отримати допомогу в поверненні майна, яке вилучили в підконтрольних йому фірм в ході слідства, повідомляє ДБР.

Загалом фірми Гринкевича виграли 23 тендери на понад 1.5 млрд гривень. Те, що компанії раніше займались будівництвом, призвело до зриву постачань та нанесеним збиткам у 1.2 млрд гривень. Шість контрактів лишились повністю невиконаними, тоді як по семи договорам було поставлено лише невелику кількість товару. Компанії отримали гроші в повному обʼємі. Ще вісім контрактів виконали із запізненням до 5 місяців.

Бізнесмену повідомили про підозру за частиною третьою статті 369 КК (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) України 30 грудня. За це Гринкевичу загрожує до 8 років позбавлення волі. Він перебуває під вартою з можливістю внесення застави у 429.4 млн гривень. Такий запобіжний захід обрав Печерський райсуд Києва.

Родина Гринкевича: з чим може бути пов’язана

Син Ігоря, Роман Гринкевич, є директором і засновником ТОВ «Будівельний альянс Монтажпроект». Компанія фігурує у низці сумнівних тендерів:

  • вартість низки замовлених будівельних матеріалів під будівництво Центру безпеки громадян на замовлення Львівської ОВА у 1.5 рази перевищує ринкову вартість, стверджують розслідувачі «Наші гроші». Сума тендеру, який підписали восени 2023 року, складає 33 млн гривень;
  • восени «Будівельний альянс Монтажпроект» також виграла тендер на 115 млн грн на реконструкції школи в cелі Черниця Стрийського району Львівської області.
Бізнесмен Ігор Гринкевич (зліва), його діти Ольга і Роман, а також дружина Світлана. Фото: facebook.com/sokolovsky.inform

Наприкінці 2022 року Роман отримав відзнаку президента «Золоте серце» за волонтерську діяльність. Також він є директором благодійного фонду «Hope UA». З’явилися припущення, що на нагороду його подала Львівська ОВА, але голова військової адміністрації заперечив це.

«Хотів би ще раз підкреслити — якщо Ігор Гринкевич та люди, з якими він співпрацював, винні, то за свою ‘діяльність’ вони мають понести найсуворіше покарання, яке передбачене законом. Бо збагачення на війні — це мародерство. Окремо наголошую: я не подавав сина Ігоря Гринкевича — Романа Гринкевича — на нагородження відзнакою ‘Золоте серце’», — відповів на претензії голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

У дописі він також заявив, що зустрічався з Ігорем Гринкевичем лише тричі та не знайомив його з посадовцями Міністерства оборони, а також не сприяв їх співпраці. Козицький заперечив, що Львівська ОВА має відношення до можливої протиправної діяльності бізнесмена. За його словами, дві угоди з обласною військовою адміністрацією компанії Гринкевича виконали добросовісно, а третя знаходиться в процесі реалізації.

Раніше Заборона розповідала про підводні камені прирівняння корупції до держзради. Це дозволить підконтрольним офісу президента органам отримати більше повноважень.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій