Людина похилого віку проходить повз нерозірвану хвостову частину 300-мм ракети, яка, схоже, містила касетні бомби, запущені з реактивної системи залпового вогню БМ-30 «Смерч», Лисичанськ, 11 квітня 2022 року. Фото: ANATOLII STEPANOV/AFP via Getty Images
На Луганщині у моргах не залишилося місць, щоб зберігати тіла загиблих.
Жителям Попасної та Рубіжного доводиться самостійно хоронити померлих прямо у дворах.
У деяких районах через обстріли тіла залишаються лежати на вулицях.
У Луганській області дуже складна ситуація з захороненням померлих. Цвинтарі знаходяться за межами міст, через постійні обстріли здійснювати там поховання неможливо, тож тим, хто вижив, доводиться закопувати у братських могилах, у дворах з табличками з бодай якоюсь інформацією про людину.
Заборона розповідає про те, як на Луганщині доводиться ховати людей в умовах війни.
Морги Луганщини переповнені — голова ОВА
На підконтрольних Україні територіях Луганської області морги заповнені тілами померлих та вбитих місцевих жителів, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Електроенергія з перебоями, або відсутня взагалі. Тіла лежать також у підвалах. Зберігати їх неможливо, тож у тихі від обстрілів перерви волонтери та працівники комунальних служб ховають тіла у нових визначених місцях. Всі цвинтарі знаходяться не в межах міст, через обстріли поховання там неможливі», — розказав очільник ОВА.
У місті Сєвєродонецьк ями копають трактором та систематизують могили в реєстр. За даними Гайдая, станом на 12 квітня 2022 року в окремих могилах поховано вже близько 400 людей.
На Луганщині ховають вбитих Росією та померлих. Фото: Сергій Гайдай/Луганська ОДА (ОВА)/Telegram
Гірша ситуація у Лисичанську — померлих і загиблих хоронять у братських могилах. У Попасній та Рубіжному через часткову окупацію вивозити тіла неможливо, тому поховання здійснюють самі мешканці у дворах житлових секторів.
«Через обстріли, у певних районах, тіла залишаються лежати на вулицях. Там, куди доступ є — тіла збирають та перевозять до приміських цвинтарів. Ховають у спецпакетах, на табличках пишуть якомога більше інформації про людину. Прийде час і ми обов‘язково все зробимо по-людськи…» — пообіцяв голова Луганської ОВА.
Раніше Заборона розповідала про знищення окупантами тіл вбитих жителів Маріуполя у мобільних крематоріях: координує роботу самопроголошений мер.
Сподобався матеріал?
Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій