Читаєте зараз
Міста-кладовища. У Луганській області сусіди й родичі ховають загиблих у дворах будинків

Міста-кладовища. У Луганській області сусіди й родичі ховають загиблих у дворах будинків

Ilona Kivva
Автор:
  • На Луганщині у моргах не залишилося місць, щоб зберігати тіла загиблих.
  • Жителям Попасної та Рубіжного доводиться самостійно хоронити померлих прямо у дворах.
  • У деяких районах через обстріли тіла залишаються лежати на вулицях.

У Луганській області дуже складна ситуація з захороненням померлих. Цвинтарі знаходяться за межами міст, через постійні обстріли здійснювати там поховання неможливо, тож тим, хто вижив, доводиться закопувати у братських могилах, у дворах з табличками з бодай якоюсь інформацією про людину.

Заборона розповідає про те, як на Луганщині доводиться ховати людей в умовах війни.


Морги Луганщини переповнені — голова ОВА

На підконтрольних Україні територіях Луганської області морги заповнені тілами померлих та вбитих місцевих жителів, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Електроенергія з перебоями, або відсутня взагалі. Тіла лежать також у підвалах. Зберігати їх неможливо, тож у тихі від обстрілів перерви волонтери та працівники комунальних служб ховають тіла у нових визначених місцях. Всі цвинтарі знаходяться не в межах міст, через обстріли поховання там неможливі», — розказав очільник ОВА.

У місті Сєвєродонецьк ями копають трактором та систематизують могили в реєстр. За даними Гайдая, станом на 12 квітня 2022 року в окремих могилах поховано вже близько 400 людей.

Читати більше новин в Telegram
На Луганщині ховають вбитих Росією та померлих. Фото: Сергій Гайдай/Луганська ОДА (ОВА)/Telegram

Гірша ситуація у Лисичанську — померлих і загиблих хоронять у братських могилах. У Попасній та Рубіжному через часткову окупацію вивозити тіла неможливо, тому поховання здійснюють самі мешканці у дворах житлових секторів. 

«Через обстріли, у певних районах, тіла залишаються лежати на вулицях. Там, куди доступ є — тіла збирають та перевозять до приміських цвинтарів. Ховають у спецпакетах, на табличках пишуть якомога більше інформації про людину. Прийде час і ми обов‘язково все зробимо по-людськи…» — пообіцяв голова Луганської ОВА.

Раніше Заборона розповідала про знищення окупантами тіл вбитих жителів Маріуполя у мобільних крематоріях: координує роботу самопроголошений мер.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій