Читаєте зараз
Містечко Сардинії встановило рекорд за кількістю довгожителів. Хочете взнати секрет?

Містечко Сардинії встановило рекорд за кількістю довгожителів. Хочете взнати секрет?

Iryna Troian
Автор:
Sardinia
  • В італійському місті Пердаздефогу проживає 10 людей віком понад 100 років. І це світовий рекорд.
  • Науковці, які вивчали це місце, пов’язали довголіття мешканців із чистим повітрям, активностями та дієтою.
  • Сам регіон Сардинія належить до п’ятірки регіонів світу з найбільшою концентрацією довгожителів.

В місті Пердаздефогу, яке входить до регіону Сардинія, встановили рекорд за кількістю довгожителів. У місті зафіксували 10 людей, яким виповнилося понад 100 років. 

Заборона розповідає, з чим пов’язують довголіття місцевих.


Довгожителі в регіоні Сардинії: 10 людей прожили понад 100 років

В Італії, у місті Пердаздефогу, яке розташоване високо в горах південно-східної Сардинії, зафіксували світовий рекорд з кількості довгожителів, пише The Guardian

Станом на лютий 2022 року там проживало 10 людей, яким виповнилося понад 100 років. При цьому загальна кількість населення містечка становить 1765 людей. Рекорд вдалося встановити після того, як до десятки довгожителів долучилися двоє мешканців Вітторіо Лай і Піучча Лай, які не є родичами.

«Присутність 10 довгожителів підтверджує виняткове довголіття мешканців Пердаздефогу і піднімає планку ще вище», — розповіла професорка демографії Університету Кальярі Луїза Саларіс.

Читати більше новин в Telegram

Місто прославилося ще у 2012 році, коли сім’я Меліс, яка складається із дев’яти братів та сестер, потрапила до Книги рекордів Гіннеса. Їх назвали найстарішими братами і сестрами у світі, загальний вік яких становить 818 років. Станом на 14 лютого 2022 року найстарішим жителем Пердаздефогу вважають Антоніо Брунду, якому в березні виповниться 104 роки. 

Вчені, що вивчали це містечко, пояснили довголіття його мешканців чистим повітрям, активним способом життя та дієтою, в якій міститься велика кількість свіжих овочів. Наприклад, 100-літній Вітторіо Лай розповів, що все своє життя він ніколи не виходив зі столу із повним шлунком, їсть мало м’яса і п’є небагато кави.

Сама ж Сардинія є однією із п’яти регіонів світу з високою концентрацію людей, яким виповнилось за 100 років. У регіоні із населенням близько 1.6 млн проживає 534 таких людей.

Раніше Заборона розповідала про причини появи синдрому відкладеного життя та про те, що з цим робити. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій