Читаєте зараз
Moderna зробила вакцину, що захищає від усіх штамів COVID-19. Тепер вже точно все?

Moderna зробила вакцину, що захищає від усіх штамів COVID-19. Тепер вже точно все?

Markiian Oliiarnyk
  • Американські біотехнологи розробили нову вакцину проти коронавірусу, що дає перехресний захист від попередніх штамів і бореться з Омікроном.
  • Комбінований препарат можуть дозволити до використання вже восени 2022 року в рамках нового етапу ревакцинації.
  • Країни світу ще взимку почали поступове скасування більшості карантинних обмежень, які діяли з початку пандемії.

Біотехнологи з американської фармацевтичної компанії Moderna знайшли спосіб захистити організм як від попередніх штамів COVID-19, так і від подальших мутацій Омікрону. Вони запропонували новий комбінований тип вакцини, який на етапі випробувань показав восьмикратне збільшення кількості антитіл, у порівнянні з оригінальними вакцинами.

Заборона розповідає про розробку американських фармацевтів, яка може закінчити пандемію, а також про скасування карантинних обмежень у деяких країнах у червні-2022.


Комбінована вакцина проти COVID-19 від Moderna

Компанія Moderna розробила експериментальний препарат, який поєднує вакцину проти оригінального COVID-19 із захистом проти варіанту Омікрон, пише Associated Press.

Американські біотехнологи стверджують, що щеплення їхньою комбінованою вакциною у вісім разів збільшує кількість противірусних антитіл, які здатні боротися навіть з мутаціями Омікрону, і дає перехресний захист від попередніх штамів. У випробуванні брало участь 437 людей, і на всіх піддослідних експериментальний препарат показав ефект, дуже подібний до бустерної вакцинації (тобто 2+1).

Поки незрозуміло, як довго триває ефект захисту, оскільки кількість антитіл в організмі поступово зменшується. Очікується, що новий препарат буде запропонований для використання у США восени 2022 року в рамках нового етапу ревакцинації. А далі, в залежності від реальних результатів, комбінована вакцина від Moderna може поширитися й в інших країнах.

Читати більше новин в Telegram

Пандемія у червні 2022: які країни скасували ковідні обмеження

У 2022 році пандемія коронавірусу пішла на спад. Ще взимку чимало країн почали скасовувати ковідні обмеження як для своїх громадян, так і для туристів, поступово виходячи з карантинного стану. Зокрема ця тенденція спостерігається і влітку.

Так, наприклад, з 2 червня в Іспанії нівелювали усі карантинні обмеження на в’їзд громадянам з країн ЄС та Шенгенської зони. Це означає, що їм більше не потрібно мати з собою сертифікат про вакцинацію або одужання від COVID-19. Проте для туристів з третіх країн ця вимога залишається чинною.

А ось в Італії з 1 червня ковідні паспорти скасували абсолютно для усіх іноземців. Тож в’їзд у країну тепер повністю вільний для туристів.

Також з 1 червня з повного локдауну вийшли Пекін та Шанхай, у яких понад два місяці спостерігатися спалахи нового субваріанту Омікрону. Було дозволено приватним перевізникам відновити рух транспорту та вільне пересування громадян вулицями міст.

З 8 червня у Південній Кореї припинила діяти вимога для невакцинованих іноземців проходити карантин після прибуття у країну. Утім наявність негативного ПЛР-тесту досі залишається обов’язковою.

З 10 червня Японія скасовує дворічну заборону на організацію туристичних турів для іноземців. Утім їхня кількість буде обмеженою та регулюватиметься урядом.

У Греції ще з 1 травня припинили діяти усі карантинні обмеження, в тому числі на носіння масок і наявність COVID-сертифікатів, на час туристичного сезону. Обмеження обіцяють повернути після 31 серпня 2022 року. Те ж саме в Туреччині.

Раніше Заборона розповідала про інноваційний COVID-тестер, розроблений у США, який визначає наявність вірусу в організмі через дихання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій