'
Читаєте зараз
Тепер жодних паличок в ніс. США схвалили перший тест на COVID-19 за диханням

Тепер жодних паличок в ніс. США схвалили перший тест на COVID-19 за диханням

Ilona Kivva
Автор:
  • У США дозволили використання тесту на COVID-19, який аналізує зразки дихання.
  • Тестер від компанії InspectIR показує результат менш ніж за три хвилини.
  • InspectIR планує виробляти близько 100 COVID-тестерів на тиждень.

У США дозволили екстрене використання першого тесту на COVID-19, здатного точно виявити коронавірус у зразку дихання протягом кількох хвилин. Компанія InspectIR, яка виробляє тестер, рекомендує використовувати пристрій у лікарнях і на мобільних пунктах тестування.

Заборона розповідає про принцип роботи інновативного COVID-тестера та його ефективність.


Як COVID-тестер аналізує дихання

Пристрій аналізує зразки за допомогою двох технік — газової хроматографії та мас-спектрометрії, пише The New York Times. Він визначає хімічні суміші, які виділяються під час видиху, для виявлення п’яти сполук, пов’язаних з коронавірусом. Якщо аналіз на тестері дає позитивний результат, його слід підтвердити за допомогою лабораторного ПЛР-тесту.

Компанія InspectIR планує виробляти близько 100 тестерів COVID-19 Breathalyzer на тиждень. Розміром приблизно з одиницю ручної поклажі, менш ніж за три хвилини пристрій видає результат, чи хвора людина на COVID-19. За день один тестер може аналізувати до 160 зразків.

InspectIR COVID-19 Breathalyzer: вчені довели ефект

Пристрій протестували під час дослідження, у якому взяли участь 2409 осіб як із симптомами коронавірусу, так і без них. За результатами, тестер вірно визначив 91% позитивних зразків та 99% негативних.

Читати більше новин в Telegram

Управління з продовольства і медикаментів США попередило, що негативні результати тесту можуть означати, що людина лише нещодавно заразилася коронавірусом. В управлінні наголосили, що COVID-19 Breathalyzer від InspectIR не потрібно використовувати як єдине рішення для спостережень за розвитком інфекції і при лікуванні застосовувати різні види тестувань на визначення COVID-19.

Раніше Заборона розповідала про дослідження вчених щодо причин виникнення постковідних симптомів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій