'
Читаєте зараз
МОЗ продовжило дію паперових лікарняних в Україні. Але не для всіх

МОЗ продовжило дію паперових лікарняних в Україні. Але не для всіх

Iryna Troian
Автор:
листок непрацездатності
  • В Україні продовжать видавати паперові лікарняні до 1 травня 2022 року.
  • Однак лікарі зможуть їх виписувати лише у чотирьох випадках.
  • Непідключення медзакладу до електронної системи охорони здоров’я не вважається причиною для видачі паперових лікарняних.

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України продовжило термін дії паперових листків непрацездатності до 1 травня 2022 року. В медичних закладах їх видаватимуть лише в окремих випадках. Сама ж реформа електронних лікарняних в Україні розпочалась ще 1 жовтня 2021 року. 

Заборона розповідає про те, в яких випадках українці зможуть отримати паперовий лікарняний.


Паперові лікарняні в Україні у 2022 році: як отримати

Паперові листки непрацездатності (лікарняні) в Україні продовжать видавати до 1 травня 2022 року, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні у чотирьох виняткових випадках:

  • якщо потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 року;
  • якщо минуло сім днів, протягом яких лікар міг внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність людини в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу лікарняного приймає лікарсько-консультативна комісія медичного закладу, а якщо вона відсутня — головний лікар закладу; 
  • якщо здійснюється усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, підтвердженої свідоцтвом про народження. Тоді документ про непрацездатність видають на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження дитини; 
  • якщо трапилися технічні проблеми з передачею даних, через які система не змогла сформувати електронний лікарняний протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

«Водночас факт непідключення закладу охорони здоров’я до електронної системи охорони здоров’я не є підставою для видачі паперових лікарняних», — йдеться у повідомленні пресслужби МОЗ.

Читати більше новин в Telegram

Раніше Заборона розповідала про нові правила відпуску рецептурних препаратів в українських аптеках у 2022 році. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій