'
Читаєте зараз
Можна гнати за порєбрік. ЗСУ отримали зброю для прориву оборони росіян

Можна гнати за порєбрік. ЗСУ отримали зброю для прориву оборони росіян

Ilona Kivva
Автор:
  • Закріплюючись на позиціях, російські війська встановлюють лінії Вагнера — це довга оборонна лінія, укріплена всіма можливими методами.
  • M58 MICLIC і Minröjningsorm здатні ефективно нищити подібні обороні позиції.
  • Через принцип роботи системи прозвали зміями.

Збройні силі України отримали від Швеції та США два види зброї, яка здатна проривати лінії оборони та навіть знищувати укріплення ворога. Одну із систем можна переносити навіть пішки. 

Заборона розповідає про комплекси M58 MICLIC і Minröjningsorm.


M58 MICLIC і Minröjningsorm: які фішки у систем

В українських захисників на озброєнні з’явилися дві новинки — американські та шведські комплекси для розмінування, пише Defense Express.

Принцип побудови обох систем дуже схожий:

  • трос, начинений вибухівкою;
  • пускова установка, яка його викидає.

Через таку конструкцію їх ще називають «зміями». Саме розмінування здійснюється шляхом підриву:

Читати більше новин в Telegram
  • пускова викидає трос, наприклад, посеред мінного поля;
  • відбувається вибух;
  • усі міни, що знаходяться поблизу починають детонувати, викликаючи ланцюгову реакцію.

Через принцип дії тральники погано підходить для використання у відносно безпечних регіонах, однак це чи не найкращі системи для зон бойових дій. Річ у тім, що обидва комплекси мають одну вкрай важливу спільну функцію: вони здатні проривати оборонні позиції ворога.

У M58 MICLIC у тросі знаходиться понад 1.2 т вибухової речовини.

Комплекс може пробити прохід довжиною близько 100 м та шириною до вісім метрів. Однак дальність польоту відносно невелика — приблизно 60 метрів, тому він підходить для роботи під час безпосереднього наближення до позицій ворога. Для транспортування потрібна техніка: вантажівка або бронеавтівка.

Minröjningsorm забезпечує розмінування проходу 100 метрів та шириною у 2.5-5 метрів. Комплекс більш мобільний, адже достатньо всього двох людей, щоб переносити його навіть пішки. Канат викидається рівніше, ніж у MICLIC завдяки парашуту.

«Важливість отримання таких систем для ЗСУ не слід недооцінювати, бо армія РФ намагається активно забетонувати свою оборону, створюючи так звані лінії Вагнера [лінія оборони, укріплена великою кількістю ДОТів, мінних полів, ліній колючого дроту, траншей, валів, опорних пунктів та інших фортифікаційних споруд] та копаючи окопи на лівому березі Дніпра за Херсоном», — пояснили військові експерти.

Обидва комплекси можуть фактично підривати такі оборонні лінії в окремих місцях, щоб створити шляхи проходу, а також знищувати укріплення противника на близьких дистанціях.

Раніше Заборона розповідала про смертоносну артилерію від Великої Британії, яка призначена для знищення командних пунктів і складів ворога.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій