Читаєте зараз
У комплект до NASAMS: Британія передасть ЗСУ вбивць крилатих ракет

У комплект до NASAMS: Британія передасть ЗСУ вбивць крилатих ракет

Ilona Kivva
Автор:
 • Сполучене Королівство погодило велику партії потужних снарядів, дронів-розвідників та артустановок.
 • В пакеті є AMRAAM — одні з найсучасніших у світі ракет класу «повітря-повітря».
 • Ракета оснащена системою наведення, тому вона залишається ефективною при запуску з будь-якої установки.

Велика Британія підготувала для Збройних сил України партію вкрай потужних ракет AMRAAM. Боєприпаси призначені для запуску з винищувачів, однак також підходять як снаряди для систем протиповітряної оборони NASAMS, які Україні постачають США.

Заборона розповідає про характеристики ППО-снарядів від країни-союзниці.

Зброя для України від Сполученого Королівства: що відправлять

Велика Британія оголосила черговий пакет оборонної допомоги Україні. Список зброї оприлюднили на сайті британського уряду. 

Так, українських захисників озброять:

 • ракетами протиповітряної оборони AMRAAM (кількість невідома);
 • сотнями ППО-ракет інших типів;
 • сотнями бойових дронів для розвідки;
 • 18 гаубицями.

AMRAAM стануть першими потужними протиракетними снарядами, наданими Великою Британією. «Останні невибіркові удари Росії по цивільних районах в Україні вимагають подальшої підтримки тих, хто прагне захистити свою націю. Тому я дав дозвіл на постачання Україні зенітних ракет. Ця зброя допоможе захистити небо від атак і посилити загальну протиракетну оборону України», — заявив міністр оборони Бен Воллес.

Крім цього, країна також виділила 10 млн фунтів стерлінгів на комплексний пакет допомоги Україні від НАТО. Гроші витратять на нелетальну допомогу:

 • зимовий одяг для військових;
 • польові укриття;
 • генератори;
 • бензовози;
 • карети швидкої.

AIM-120 AMRAAM: що за ракети

Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile є однією з найсучасніших потужних ракет класу «повітря-повітря». Снаряд використовують армії понад 35 країн світу, пише Military Today.

AMRAAM оснащена осколково-фугасною боєголовкою вагою 22.7 кілограма. Її вистачає аби пошкодити практично будь-який винищувач чи великий транспортний літак. Боєголовку підриває неконтактний запал, тому для ураження цілі пряме влучання не обов’язкове.

Снаряд має вкрай високу маневровість і швидкість як для свого класу завдяки потужному двигуну WPU-6/B і невеликій вазі. Він може розігнати боєприпас до стартової швидкості 4 Маха (4900 км/год). 

Спочатку ракети були розроблені для запуску з винищувачів, серед яких потужні американські F-22 та F-16, але пізніше їх також адаптували для систем протиповітряної оборони NASAMS.

Однією з головних переваг AMRAAM є система наведення. Пошук цілей відбувається завдяки вбудованій радіолокації. Тобто не тільки пускова установка, а і сама ракета має власний радар, що робить її ефективною незалежно від характеристик техніки для пуску. Боєприпас здатен вести вогонь по цілях за межами видимості за будь-яких погодних умов, вдень і вночі.

Завдяки своїм характеристикам у поєднанні з NASAMS боєприпас підходить для знищення крилатих ракет, які використовує Російська Федерація. Однак працюють снаряди на доволі малих висотах, тобто безпосередньо при наближенні до цілі. Діапазон ураження в зенітному варіанті становить по дальності від 2.5 до 40 км, а висота — від 0.03 до 16 кілометрів. Одна AMRAAM коштує приблизно $1.1 мільйона.

Раніше Заборона розповідала про головні особливості американської системи протиповітряної оборони NASAMS. Саме ці комплекси стоять на захисті Білого дому.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору