Читаєте зараз
У комплект до NASAMS: Британія передасть ЗСУ вбивць крилатих ракет

У комплект до NASAMS: Британія передасть ЗСУ вбивць крилатих ракет

Ilona Kivva
Автор:
 • Сполучене Королівство погодило велику партії потужних снарядів, дронів-розвідників та артустановок.
 • В пакеті є AMRAAM — одні з найсучасніших у світі ракет класу «повітря-повітря».
 • Ракета оснащена системою наведення, тому вона залишається ефективною при запуску з будь-якої установки.

Велика Британія підготувала для Збройних сил України партію вкрай потужних ракет AMRAAM. Боєприпаси призначені для запуску з винищувачів, однак також підходять як снаряди для систем протиповітряної оборони NASAMS, які Україні постачають США.

Заборона розповідає про характеристики ППО-снарядів від країни-союзниці.

Зброя для України від Сполученого Королівства: що відправлять

Велика Британія оголосила черговий пакет оборонної допомоги Україні. Список зброї оприлюднили на сайті британського уряду. 

Так, українських захисників озброять:

 • ракетами протиповітряної оборони AMRAAM (кількість невідома);
 • сотнями ППО-ракет інших типів;
 • сотнями бойових дронів для розвідки;
 • 18 гаубицями.

AMRAAM стануть першими потужними протиракетними снарядами, наданими Великою Британією. «Останні невибіркові удари Росії по цивільних районах в Україні вимагають подальшої підтримки тих, хто прагне захистити свою націю. Тому я дав дозвіл на постачання Україні зенітних ракет. Ця зброя допоможе захистити небо від атак і посилити загальну протиракетну оборону України», — заявив міністр оборони Бен Воллес.

Читати більше новин в Telegram

Крім цього, країна також виділила 10 млн фунтів стерлінгів на комплексний пакет допомоги Україні від НАТО. Гроші витратять на нелетальну допомогу:

 • зимовий одяг для військових;
 • польові укриття;
 • генератори;
 • бензовози;
 • карети швидкої.

AIM-120 AMRAAM: що за ракети

Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile є однією з найсучасніших потужних ракет класу «повітря-повітря». Снаряд використовують армії понад 35 країн світу, пише Military Today.

AMRAAM оснащена осколково-фугасною боєголовкою вагою 22.7 кілограма. Її вистачає аби пошкодити практично будь-який винищувач чи великий транспортний літак. Боєголовку підриває неконтактний запал, тому для ураження цілі пряме влучання не обов’язкове.

Снаряд має вкрай високу маневровість і швидкість як для свого класу завдяки потужному двигуну WPU-6/B і невеликій вазі. Він може розігнати боєприпас до стартової швидкості 4 Маха (4900 км/год). 

Спочатку ракети були розроблені для запуску з винищувачів, серед яких потужні американські F-22 та F-16, але пізніше їх також адаптували для систем протиповітряної оборони NASAMS.

Однією з головних переваг AMRAAM є система наведення. Пошук цілей відбувається завдяки вбудованій радіолокації. Тобто не тільки пускова установка, а і сама ракета має власний радар, що робить її ефективною незалежно від характеристик техніки для пуску. Боєприпас здатен вести вогонь по цілях за межами видимості за будь-яких погодних умов, вдень і вночі.

Завдяки своїм характеристикам у поєднанні з NASAMS боєприпас підходить для знищення крилатих ракет, які використовує Російська Федерація. Однак працюють снаряди на доволі малих висотах, тобто безпосередньо при наближенні до цілі. Діапазон ураження в зенітному варіанті становить по дальності від 2.5 до 40 км, а висота — від 0.03 до 16 кілометрів. Одна AMRAAM коштує приблизно $1.1 мільйона.

Раніше Заборона розповідала про головні особливості американської системи протиповітряної оборони NASAMS. Саме ці комплекси стоять на захисті Білого дому.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій