'
Читаєте зараз
«Ми маємо справу з довбаними нелюдами!». Щоденник з-під обстрілів в Сєвєродонецьку. Тиждень шостий

«Ми маємо справу з довбаними нелюдами!». Щоденник з-під обстрілів в Сєвєродонецьку. Тиждень шостий

Svitlana Stepanchuk
Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

«До 24.02.2022 був добрим, проводив фестивалі, катався на велосипеді, розмірковував за інновації. Тепер злий, пишу з Сєвєродонецька, який обстрілюють фашисти». Це опис твіттер-сторінки Арифа Багирова — 45-річного краєзнавця, корінного жителя Сєвєродонецька. До війни він, керівник креативного руху «Пружина», займався розвитком міста і рятував бельгійську спадщину на Луганщині. Сьогодні ж намагається вижити, залишаючись у рідному місті, яке постійно обстрілюють, зокрема, фосфорними бомбами. Весь цей час Багиров занотовує свій побут, роздуми та хроніки обстрілів у Твіттері. З дозволу автора Заборона публікує вибране з його онлайн-щоденника. Першу,другу,третю,четверту та п’яту частини читайте за посиланнями.


1.04

1:31 Сєвєродонецьк зі світлом, слава героїчним електрикам! Значить, будуть і новини. Впевнений, що вони будуть хорошими. Одна — те, що обстрілів було значно менше, до старих районів точно не прилітало. Такі справи зараз, стоїмо!)))

7:54 Кожен ранок в Сєвєродонецьку добрий, якщо ти його застав не під руїнами))) А їх намагаються робити мешканці руїн, яких ватний фюрер кинув сюди все поламати. Паскудити вони вміють, але це їм не допоможе. Дні країни-вбивці пораховані — наше ж завдання вижити, щоб подивитися на це)))

8:49 Атаковані авіацією, знову пожежі над містом. Русня не може не руйнувати, це їхня центральна ідея нації. Вбивати себе та сусідів — улюблене заняття свинособак, і нам судилося це навіки припинити…

9:50 Нехай Бєлгород та всі прикордонні міста стануть Маріуполем, Харковом, ну чи хоча б Сєвєродонецьком. В ім’я Справедливості, Амінь!

14:31 Невелике затишшя, орки бухають напевно, День Дурня святкують, національне свято. Хоч би напилися та заблукали зі своїми викраденими килимами та плазмами))))

18:31 «Можна пробачити дитині, яка боїться темряви. Справжня трагедія життя — це коли дорослий боїться світла».

Платон

20:13 Здається, ми маємо ще й лісове згарище. Величезна заграва на сході від Сєвєродонецька, яку, напевно, на пів області видно. Та й таке, місту не вперше, втрачати нам все менше і менше, сподіваємось, у тому вогні зараз пекло для рашистів…

22:16 День минув неспокійно, але минув. Зараз теж шумно, але вже всім якось уже… У повітрі висить запах гару та відчуття чогось серйозного. Але ми готові вже до всього, коли нам довелося опинитися в епіцентрі війни. За нас Бог, правда, і наші хлопці. Стоїмо, але лягаємо. Спати)))

2.04

8:48 У Сєвєродонецьку добрий ранок, сподіваюся, у вас теж. Сонячно, тепло, після ранкового обстрілу тихо. Є стійке розуміння, що весна йде не просто так: вона всіх зігріє, втішить і все розквітне. Так мислю)))))

15:10 Поки відносно тихо, вода добиває до верхніх поверхів і є електрика для пилососа, прошурхотів по будинку. Ну а що, війна — не привід обростати брудом. Закінчу, поїм і засяду розумнічати — чекайте))))

20:41 Україна стає полігоном для випробування новітньої зброї, а оскільки вона зараз технологічна, то наші бійці і будуть її тестерами. Вони вже обігнали американців в ефективності застосування «Джавелінів», так само буде і з іншим озброєнням. А ватники стануть живими мішенями)))

20:03 Прилетіла артилерія в місто. Тиша закінчилася, по укриттях…

20:58 Затихло начебто, пожеж не видно. Бухий Ваньок на самоході заблукав напевно…

23:13 Ну що, сьогодні у нас за шкалою занепокоєння 2 з 5. Руйнування є, про жертви не чув, за другу половину дня лише один обстріл зі стволів. Нині дрібний дощ та тиша. Кацапня десь дихне собі, виконуючи наказ свого фюрера, а наші допомагають їм у цьому, бо чуйні))))

3.04

8:06 Доброго ранку, ми з українського Сєвєродонецька! У нас все добре. Ранок пройшов без звичної канонади. Але начебто був обстріл, видно пожежу. Світло, газ, вода є, як би не намагалися ватяні чумазики відкинути нас у кам’яний вік. Місто все ще живе і вірить у те, що страшне позаду))))

9:54 Те, що рашка справді «країна-бензоколонка», ватяні утирки підтверджують самі. Вся їхня зовнішня політика крутилася навколо нафтогазу та маніпуляцій ними, а тепер вони знищують нашу нафтопереробну інфраструктуру. Чому дико радіють, закінчені тупі дегенерати)))

13:46 Як тільки пішов газ із нормальним тиском, одразу запахло випічкою))) Та й прильоти нечасті і нещільні, можна зайнятися господарством, я ось вєл готую, змащую, впевнений, скоро знадобиться)))

16:29 Справді, нацистів та рашистів не можна порівнювати. Чув сам історії, як нацисти, входячи в село, розстрілювали комуністів, брали яйця-млєко, залишали поліцая і йшли далі. Ватні нелюди заради розваги вбивають як дідусів, так і дівчат. Підлягають обнуленню з лиця Землі…

18:17 З приводу русні згадався вираз: «Не знімайте з людей маски — раптом це намордники». Ця війна назавжди оголила кострубату пику цієї нації, ніколи і ніхто з них не буде вважатися людьми. Це тепер мітка нелюда-напівраба, співучасника масових убивств…

22:36 Ну що, пройшов другий «вирішальний тиждень», під час якого ватяні нелюди вже типу взяли Сєвєродонецьк. Скільки таких нелюдів повиздихало за цей час, історія поки що замовчує, але однозначно більше, ніж городян. Хоча не можна порівнювати українських людей та російських чортів.

А так стоїмо рівно!

4.04

8:00 Сєвєродонецьк прокинувся від лінивого, але мінометного обстрілу, що вже затих. З упевненістю, що це останній важкий тиждень у недовгій, але славній історії міста, продовжуємо стояти, допомагати один одному та вірити у перемогу української (і не лише) зброї.

Все добре загалом))))

13:12 Згадалася пропагандистська книга з радянського дитинства, не пам’ятаю точно, як називалася, але там про всяких суворових та їхніх «диво-богатирів». Лубок і прямо героїчний героїзм із «сам гинь, а товариша рятуй». Після Бучі будь-який російський військовий — це дітовбивця та садист. Все…

20:16 «Ті, хто обирають найменше зло, дуже швидко забувають, що вони вибрали зло».

Ханна Арендт

20:19 Звичайний рашизм…

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

22:12 Більш-менш тиха, зате українська ніч. Сьогодні прилітало, звичайно ж, є пошкодження, люди продовжують їхати, військові продовжують тримати оборону. Загалом все як завжди, нічого цікавого. Стоїмо! І чекаємо…

23:22 Ну, поки що я не бачив нічого від «добрих росіян», що можна було б назвати сильним вчинком, гідним поваги. Тухлі мітинги, під час яких вони спостерігають, як гвинтять дітей та стареньких блокадниць? Написи на стінах? Срач у коментах? Пффф…

Може й добрі, але ніякі. Факт…

5.04

7:32 Ранок у Сєвєродонецьку розпочався. Слава Богу, не з масованого обстрілу, а так, зі стволів довбали кілька разів. І це вже добрі новини за нинішніх часів. Газу немає по всьому місту, решта благ цивілізації залежно від району — чим новіше, тим гірше.

Поки що так, стоїмо)

15:02 Відносно тихо, то хмара з Рубіжного до нас ніби не долетіла. Хоч би взагалі ніколи не прилітало, набридли вже. Ще кілька сотень сєвєродончан евакуювалися з міста, що знову стало прифронтовим. Такі новини…

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий
Фото: Сергій Гайдай/ Луганська ОДА / Telegram

20:41 Схоже, ми спостерігаємо занепад ООН, а з нею й інших бездіяльних міжнародних організацій. Ніколи не любив ці пафосні контори, які вирішили, що вони найрозумніші і мають право нами командувати. Тут так взагалі одна панувала від них, за що отримувала мій щирий хейт)))

21:31 Думаю, в раю буде окреме місце для сєвєродонецьких аварійників, що якимось дивом примудряються щось лагодити в таких умовах. Ось, сьогодні на зло помийним злидням полагодили газопровід! Тепер можна нормально їсти, без мангалів))))

21:52 Русофобія — запорука ментального здоров’я)))

6.04

7:33 Незломлений Сєвєродонецьк входить у новий день боротьби з рашистським стадом дітовбивць та мародерів. Похмуро, тихо, нежарко, прапор над містом зрозуміло який — прапор вільних людей, готових заради цієї волі на все! Русні не зрозуміти…

9:58 Вагнер — крутий композитор, але його «Політ валькірій» стійко асоціюється з нацизмом. Чайковський же тепер нагадуватиме про злочини рашизму, а його «вмирущий лебідь» — про убитих українок. І звинувачувати нема кого, така культура просто…

11:08 Наджорсткий удар по місту! Просто нереальний(((((

12:28 Нормально, затихло. Били за місцем збору на евакуацію, за жертви не знаю, пожежі несильні, бувало й гірше. Але сьогодні вирішили виїжджати вже найстійкіші та немічні. Я теж починаю думати у цей бік…

12:54 З кожним таким обстрілом кількість евакуйованих збільшується, і це добре. Я пхаю всіх, як можу. Сам, звісно, теж ушиюся, як тільки зрозумію, що час настав і тут мені робити нічого. А поки є чим займатися, обіцяю дотримуватися максимальної обережності)))

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

20:41 Схоже, ми спостерігаємо занепад ООН, а з нею й інших бездіяльних міжнародних організацій. Ніколи не любив ці пафосні

21:08 Тихий вечір. Нічого не летить. Люди пакують чУмодани, я переїхав і перепідключився, завтра чекаю на важливих гостей. Не перемикаємось, стоїмо))))

21:43 Фото дня, пам’ятного тим, що 8 років тому ми проводили наш містечковий Майдан. Нас побили тітушки тоді. З того часу ми щороку виходимо нагадати, що Сєвєродонецьк це Україна, подобається це комусь чи ні)))

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

7.04

7:33 Незломлений Сєвєродонецьк входить у новий день боротьби з

7:47 Ніч у Сєвєродонецьку пройшла спокійно, ранок теж добрий))) Світить лагідне сонечко, співають пташки — Україна та весна перемагають!

9:53 Війна об’єднує офіційні та неофіційні структури, представників влади та безвладдя. Це ми з головою районної адміністрації Романом Власенком шлемо всім полум’яний східноукраїнський привіт — стоїмо і вистоїмо!)))

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

11:35 Для тих, хто розумнічає, що мені треба бігти звідси. Якщо ви знаєте місто, як я, а місто — вас, ви вмієте водити машину і у вас вистачить рішучості порозвозити гуманітарку бомбарями, то не питання — приїжджайте і замініть мене. Ні — то й не напружуйтесь, я сам вирішу, що мені робити)))))

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

17:03 Обстановка у місті. Тихо, тепло та футбольно. Сьогодні начебто особливо не прилітало, день спокійний. Стоїмо граючи)))))

21:38 Спокійний вечір дозволив обговорити багато питань, з’ясувати моменти та оцінити наші можливості. Беремо ще кілька кварталів на себе у старих районах. Але головне — думали, з чого розпочнемо реконструкцію, а не відновлення після війни. Я вже знаю, чим займуся перш за все))

Всім мир!

23:34 5К підписників. За традицією нагадую, чим я займався до цього всього. Колекціонував лиштви Луганщини, займався історією. Ось зразки…

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

8.04

8:33 Не спимо. Тихо, уночі було гучно, але все вже гаразд. Оце твітнув і, мабуть, досплю трохи. Накопичилася втома, треба знизити тиск, щоб не бахнуло. Небагато залишилося — треба триматися, а потім залягу відновлюватися. На місяць, мабуть, залягу спати)))

12:04 Ми маємо справу з довбаними нелюдами!

Сєвєродонецьк і війна в Україні. Онлайн-щоденник. Тиждень шостий

17:38 Перед тим, як добровільно відкотитися в кам’яний вік, в якому їм комфортно, русня хоче затягти туди і нас, знищуючи наші об’єкти цивілізації. Але річ у тім, що, на відміну від них, ми в такому стані будемо недовго. Ми чистюлі, ми вичистимо, і ми не боїмося працювати…

23:07 Хотілося б сказати, що в місті тиша, але не буду брехати. Прилітають міни періодично. Ще й гроза гримить з гарним свіжим дощем. А треба б і поспати, одєяла і подушки ждут рєбят. Нормально все, стоїмо)))

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій