'
Читаєте зараз
На ЧАЕС вибухнув один енергоблок. На ЗАЕС їх шість. В Енергоатомі оцінили масштаби дій ядерних терористів

На ЧАЕС вибухнув один енергоблок. На ЗАЕС їх шість. В Енергоатомі оцінили масштаби дій ядерних терористів

Iryna Troian
Автор:
МАГАТЕ
  • 4 березня російські окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію.
  • Керівник Енергоатома Петро Котін зазначає, що ситуація є вкрай загрозливою й небезпечною.
  • МАГАТЕ, за словами МЗС України, не змогла знайти в собі сили й назвати публічно винних в обстрілах ЗАЕС.

За наслідками катастрофа Запорізькій атомній електростанції може перевищити всі попередні аварії на АЕС, включно з аварією на Чорнобильській АЕС та АЕС Фукусіма-Даїчі. Ситуація потребує негайного реального втручання, вживання найжорсткіших заходів, у тому числі з боку НАТО та країн-власників ядерної зброї.

Заборона розповідає про те, якою катастрофою може обернутися необережне поводження з ядерним матеріалом на найбільшій АЕС Європи.


Ядерні терористи захопили ЗАЕС 4 березня: якою є загроза

Найбільшою загрозою є ядерний матеріал, який знаходиться у шести ядерних реакторах станції та в пререакторних басейнах витримки. Також у сховищі відпрацьованого палива на майданчику АЕС знаходиться близько 150 контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом.

«Враховуючи, що на такому технічно складному об’єкті, як атомна станція, знаходяться ядерні терористи, які не вміють безпечно поводитися з ядерним матеріалом, небезпека загрожує не тільки усьому регіону, а й цілому світу», — розповів керівник Енергоатома Петро Котін.

За його словами, під час Чорнобильської катастрофи вибух стався на одному енергоблоці, на Запорізькій станції їх шість, тож наслідки інтервенції та непрофесійного поводження з реакторними установками будуть в шість разів катастрофічнішими.

Читати більше новин в Telegram

Звернення до МАГАТЕ

Ситуація потребує негайного реального втручання, вживання найжорсткіших заходів, у тому числі з боку НАТО та країн-власників ядерної зброї.

«Ми намагаємось відслідковувати й контролювати ситуацію на ЗАЕС, особливо стосовно експлуатації шести енергоблоків та сховища відпрацьованого ядерного палива. Однак ситуація є вкрай загрозливою й небезпечною. Порушено вимоги ядерної та радіаційної безпеки. Наслідки важко передбачити. Потрібне негайне втручання МАГАТЕ [Міжнародне агентство з атомної енергетики] та країн-членів ядерного клубу», — йдеться в заяві Котіна.

В Міністерстві закордонних справ України в свою чергу висловили розчарування реакцією МАГАТЕ. «В своїй заяві [агентство] не наважилася зазначити того, хто обстріляв станцію. Вимагаємо від МАГАТЕ чітких та рішучих дій», — заявили в українському МЗС.

Раніше Заборона розповідала про те, що для того, аби Гаага змогла максимально притягнути Росію до відповідальності за військові злочини, Україна має ухвалити Римський статут.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій