Читаєте зараз
На ЧАЕС вибухнув один енергоблок. На ЗАЕС їх шість. В Енергоатомі оцінили масштаби дій ядерних терористів

На ЧАЕС вибухнув один енергоблок. На ЗАЕС їх шість. В Енергоатомі оцінили масштаби дій ядерних терористів

Iryna Troian
Автор:
МАГАТЕ
  • 4 березня російські окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію.
  • Керівник Енергоатома Петро Котін зазначає, що ситуація є вкрай загрозливою й небезпечною.
  • МАГАТЕ, за словами МЗС України, не змогла знайти в собі сили й назвати публічно винних в обстрілах ЗАЕС.

За наслідками катастрофа Запорізькій атомній електростанції може перевищити всі попередні аварії на АЕС, включно з аварією на Чорнобильській АЕС та АЕС Фукусіма-Даїчі. Ситуація потребує негайного реального втручання, вживання найжорсткіших заходів, у тому числі з боку НАТО та країн-власників ядерної зброї.

Заборона розповідає про те, якою катастрофою може обернутися необережне поводження з ядерним матеріалом на найбільшій АЕС Європи.


Ядерні терористи захопили ЗАЕС 4 березня: якою є загроза

Найбільшою загрозою є ядерний матеріал, який знаходиться у шести ядерних реакторах станції та в пререакторних басейнах витримки. Також у сховищі відпрацьованого палива на майданчику АЕС знаходиться близько 150 контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом.

«Враховуючи, що на такому технічно складному об’єкті, як атомна станція, знаходяться ядерні терористи, які не вміють безпечно поводитися з ядерним матеріалом, небезпека загрожує не тільки усьому регіону, а й цілому світу», — розповів керівник Енергоатома Петро Котін.

За його словами, під час Чорнобильської катастрофи вибух стався на одному енергоблоці, на Запорізькій станції їх шість, тож наслідки інтервенції та непрофесійного поводження з реакторними установками будуть в шість разів катастрофічнішими.

Звернення до МАГАТЕ

Ситуація потребує негайного реального втручання, вживання найжорсткіших заходів, у тому числі з боку НАТО та країн-власників ядерної зброї.

«Ми намагаємось відслідковувати й контролювати ситуацію на ЗАЕС, особливо стосовно експлуатації шести енергоблоків та сховища відпрацьованого ядерного палива. Однак ситуація є вкрай загрозливою й небезпечною. Порушено вимоги ядерної та радіаційної безпеки. Наслідки важко передбачити. Потрібне негайне втручання МАГАТЕ [Міжнародне агентство з атомної енергетики] та країн-членів ядерного клубу», — йдеться в заяві Котіна.

В Міністерстві закордонних справ України в свою чергу висловили розчарування реакцією МАГАТЕ. «В своїй заяві [агентство] не наважилася зазначити того, хто обстріляв станцію. Вимагаємо від МАГАТЕ чітких та рішучих дій», — заявили в українському МЗС.

Раніше Заборона розповідала про те, що для того, аби Гаага змогла максимально притягнути Росію до відповідальності за військові злочини, Україна має ухвалити Римський статут.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору