'
Читаєте зараз
На Донбасі готують хіматаки? Україна і США спростували залякування Кремля

На Донбасі готують хіматаки? Україна і США спростували залякування Кремля

Markiian Oliiarnyk
Солдати в захисних костюмах
  • 21 грудня міністр оборони РФ Сергій Шойгу звинуватив Україну і США у підготовці хімічної атаки на Донбасі.
  • Українські та американські закордонні відомства спростували брехливі заяви міністра країни-агресора.
  • Росія і підконтрольні їй сили відповідають за ескалацію напруженості, а не Україна чи Сполучені Штати — Держдепартамент США.

Міністерство закордонних справ України, Пентагон і Державний департамент США спростували звинувачення Росії. В Кремлі заявили, що українські та американські військові готують хімічну атаку в Авдіївці і Червоному Лимані (контролюються терористами «Л/ДНР» та російськими кураторами).

Заборона розповідає про заяву міністра оборони РФ Сергія Шойгу та про відповідь України і США на чергову провокацію Кремля.


Хіматака на Донбасі: коментар МЗС України

22 грудня 2021 року Міністерство закордонних справ України прокоментувало звинувачення міністра оборони РФ Сергія Шойгу про підготовку Україною та США хімічних атак на Донбасі, пише Укрінформ.

«Категорично відкидаємо інсинуації в бік України, які пролунали під час засідання колегії міністерства оборони Російської Федерації. Заяви міністра оборони про нібито хімічні речовини, інструкторів американських приватних військових компаній, обстріли житлових кварталів на Донбасі — це чергові приклади масованої російської дезінформації. Росія продовжує створювати інформаційне прикриття для можливих подальших провокацій її військ на українській території», — зазначив речник МЗС України Олег Ніколенко.

У міністерстві закликали російське керівництво припинити ворожу риторику й мову ультиматумів і перейти нарешті до справді політико-дипломатичного врегулювання конфлікту. Найперше, що повинна зробити Росія, нагадав Ніколенко, — це почати виконувати Мінські домовленості, а також угоди лідерів Нормандського формату.

Читати більше новин в Telegram

Відповідь Пентагону та Держдепартаменту США

У США також вже відреагували на звинувачення міністра оборони РФ щодо прибуття в Україну американських військових для проведення провокацій. «Ці заяви міністра Шойгу абсолютно брехливі», — зазначив речник Пентагону Джон Кірбі.

Державний департамент США заявили, що саме Росія несе відповідальність за ескалацію напруженості в Європі. «Всупереч заявам міністра оборони Росії, Росія і підконтрольні їй сили відповідають за ескалацію напруженості, а не Україна чи Сполучені Штати. Ми закликаємо Росію припинити використовувати неправдиву, розпалювальну риторику і вжити значущих кроків для деескалації напруженості, щоб створити позитивну атмосферу для дискусій», — розповів речник Держдепартаменту США Нед Прайс.

Коментарі речника Держдепартаменту США Неда Пірса на звинувачення Росії. Пост: @StateDeptSpox/Twitter

Що сказав Шойгу про війну на Донбасі

21 грудня 2021 року в Москві відбулося розширене засідання колегії Міністерства оборони країни-агресора за участю президента Володимира Путіна. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що в Україну прибули понад 120 бійців американських приватних військових компаній. Вони нібито привезли з собою невідомі хімічні компоненти для провокацій в Авдіївці і Червоному Лимані.

Також, за словами Шойгу, ці американські ПВК облаштовують обстрільні пункти в житлових будинках та соціально важливих об’єктах, а також навчають українських військових проведенню спеціальних операцій.

Путін своєю чергою звинуватив НАТО, що це саме дії Альянсу призвели до напруженості в Європі. «У разі продовження явно агресивної лінії західних колег ми вживатимемо адекватних військово-технічних заходів», — пригрозив Путін.

Раніше Заборона розповідала про юридичні гарантії безпеки, які Росія хоче від країн-членів НАТО. У документах зазначено, що РФ і НАТО не вважаються ворогами, але Альянс однаково повинен роззброїти свої позиції у Східній Європі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій