На Кубі викрили вербувальників армії РФ: їм загрожує смертна кара
- Підконтрольна Росії організація заманювала кубинців стати найманцями у війні проти України.
- При підписанні контракту обіцяли російське громадянство та понад $2000 на місяць.
- За кубинськими законами, вербування прирівнюється до торгівлі людьми. За неї карають 30 роками ув’язнення, довічним чи навіть стратою.
Уряд Куби протягом першого року повномасштабного вторгнення виступав на боці офіційних заяв та наративів Кремля. І тільки нещодавно несподівано змінив позицію: більш того, не став приховувати не такі вже й секретні операції.
Заборона розповідає про нелегальний спосіб мобілізації держави-терористки.
Вербування кубинців: розслідування
Кубинська влада заарештувала 17 людей за звинуваченнями у торгівлі людьми: на острові діє організація, що заманює молодь воювати в російській армії. Причетним загрожує до 30 років за ґратами, довічне ув’язнення або смертна кара, пише Reuters.
«Міністерство внутрішніх справ працює над нейтралізацією та ліквідацією мережі, яка діє з Росії… Куба має тверду та чітку історичну позицію проти використання найманців. Ми не є частиною війни в Україні», — заявив кубинський полковник Сезар Родрігес.
Політик не назвав ніяких точних даних про обвинувачених: їхній ватажок покладався на місцевих агентів, які безпосередньо працювали з населенням, пропонуючи стати найманцями. Їм обіцяли виплати (понад $2000 на місяць) та російське громадянство.
Читати більше новин в TelegramКуба і Росія: політичні зв’язки
Раніше уряд Куби критикував США та НАТО за нібито провокування війни в Україні, а президент Мігель Діас-Канель заявив, що російська влада може розраховувати на їхню беззастережну підтримку. РФ, зі свого боку, запропонувала розмістити на острові зброю, якщо переговори щодо європейської безпеки та України стануть надто гострими.
Діас-Канель відвідав Москву в листопаді 2022 року, щоб бути присутнім на відкритті пам’ятника колишньому кубинському лідеру Фіделю Кастро. Міністри закордонних справ Росії Сергій Лавров і міністр оборони Сергій Шойгу також відвідали Кубу з окремими поїздками 2023 року.
Росія постачає на острів харчові продукти та партії сирої нафти. З початку повномасштабного вторгнення країни підписали низку угод, які обіцяють Кубі збільшення російських інвестицій.
Раніше Заборона розповідала про скандал у Південній Африці: посол США звинуватив країну у торгівлі зброєю з РФ. Її нібито таємно перевезли на одному з російських кораблів.
Читати більше новин в Telegram